Gigi Becali si-a pus o dorinta diabolica pentru 2012

Marti, 03 Ianuarie 2012, ora 15:56
2484 citiri

Gigi Becali a dezvaluit dorinta diabolica pe care si-a pus-i in noaptea dintre ani.

"Cel mai mult mi-ar placea sa ia Dinamo campionatul si noi sa fim pe locul doi. Ei sa joace preliminarii de Liga Campionilor si sa fie eliminati, iar noi sa ne calificam de pe locul doi. Asta ar fi cel mai frumos lucru, m-ar incanta enorm", a spus Gigi Becali la GSPTV.

Finantatorul Stelei se teme insa ca dorinta nu se va indeplini, dar nu pentru ca echipa sa nu va recupera handicapul de sapte puncte fata de locul secund, ci pentru ca va spulbera tot in retur si va lua titlul detasat.

"Niciodata n-am avut o echipa atat de puternica asa cum avem acum. Se preconizeaza ca se va lega o Stea la aceasta ora care sa faca mari performante europene si de care se va lega echipa nationala", e sigur Becali.

De asemenea, Becali a dezvaluit ca nu si-a luat gandul de la brazilianul Wesley, desi acesta l-a refuzat.

"O sa renunt la Wesley numai cand o sa vorbesc cu el. Ii fac si contract pe doi ani daca vrea", a mentionat Becali.

C.M.

FC Botoșani - Dinamo, o nebunie de meci: autogol, gol anulat, penalty ratat, accidentare gravă. Lovitura de grație, în prelungiri
Formaţia Dinamo a fost învinsă, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa FC Botoşani, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. Pentru FC Botoşani au marcat Moura (13 -...
Campioana Dinamo, victorie uriașă într-o atmosferă electrizantă. Când se decide calificarea în Final 4
Campioana Dinamo Bucureşti a învins marţi, pe teren propriu, într-o atmosferă electrizantă, formaţia daneză Skjern Handbold, scor 28-27 (14-15), în turul sferturilor de finală ale...