Becali il ridica in slavi pe Dica dupa victoria cu Universitatea Craiova: Antrenor de geniu!

Luni, 09 Aprilie 2018, ora 23:07
5228 citiri

Gigi Becali il ridica in slavi pe antrenorul FCSB, Nicolae Dica, dupa victoria echipei in derbiul cu Universitatea Craiova.

Latifundiarul a apreciat atat jocul echipei, cat si schimbarile facute de tehnician la pauza.

"A fost asa cum credeam. Craiova e echipa valoroasa, paseaza bine, joaca frumos, dar nu are puterea sa ne invinga. Nu au avut puterea sa ne dea gol. Noi, pe langa faptul ca am batut cu 2-0, am avut si alte ocazii. A fost diferenta de gabarit.

Inca nu e ceea ce-mi doresc eu, pentru ca eu la 2-0 vreau mai multa posesie, dar e bine! O sa ajungem sa avem si mai multa posesie. Parerea mea e ca CSU Craiova a iesit din lupta la titlu, ca sunt 7 puncte avans. Avem un avantaj fata de CFR, dar campionatul se joaca, mai sunt 6 etape.

Cum as putea sa-i reprosez ceva lui Dica, cand am condus la pauza, am avut ocazii si nu am avut nicio emotie. Si a facut si o schimbare inspirata la pauza, ca i-a bagat pe Teixeira si Tanase, care au facut golul. E antrenor de geniu!", a spus Becali dupa meci, potrivit sport.ro.

FCSB a castigat clar derbiul cu Universitatea Craiova, din etapa a patra a playoff-ului Ligii 1.

Echipa lui Dica s-a impus cu scorul de 2-0 la capatul unei partide dominata clar si a urcat pe primul loc al clasamentului cu doua puncte peste CFR Cluj.

Mai mult de jumătate dintre români votează la europarlamentare cu candidatul preferat la primărie. Ce procente ar putea obține partidele SONDAJ
PSD este creditat cu 28,4% din intenţiile de vot la alegerile pentru consiliile locale, PNL cu 26,7%, AUR cu 14,4%, conform unui sondaj realizat de INSCOP la comanda News.ro, în luna aprilie,...
Respect, d-le Cîrstoiu: "un medic nu abandonează niciodată"! Câți antreprenori gândesc la fel?
Nu l-am cunoscut niciodata pe medicul Cirstoiu, nu am avut nicio legatura ce el. In schimb, ca si voi, am avut ocazia sa-l vad la lucru pe scena politica damboviteana. Dupa parerea mea, responsabil...
#Becali Dica FCSB, #FCSB victorie Craiova, #Dica rezultate FCSB , #stiri Gigi Becali