Reactia lui Gigi Becali dupa victoria FCSB din Europa League: Ce jucatori a criticat si pe cine a laudat

Joi, 28 Septembrie 2017, ora 22:11
17718 citiri

Gigi Becali, finantatorul FCSB, se declara multumit dupa ce echipa sa a obtinut o victorie importanta in grupele Europa League.

Latifundiarul a criticat mai multi jucatori, insa le-a gasit si o scuza, sustinand ca elevii lui Dica au fost obositi.

Numai doi fotbalisti au primit cuvinte de lauda din partea lui Becali, Dennis Man si Constantin Budescu.

"Am avut emotii pe final, ma temeam sa nu luam gol. Dar in timpul meciului nu mi-a fost teama deloc, nici chiar in prima repriza, cand am jucat prost. Nu prost, foarte prost! Acum nu trebuie nici sa ne mandrim, am invins o echipa slaba.

Cred ca oboseala a fost de vina pentru prima repriza. Benzar n-a mai fost el, Junior Morais a fost aerian, Ovidiu Popescu a fost depasit... Cred ca oboseala e de vina. Si ne-a lipsit Alibec, Gnohere nu se compara cu el. Toate baloanele care au ajuns la el le-a dat la adversar.

Meciul l-a castigat Man, el a dat pase de gol si a facut tot meciul. Budescu a marcat, dar cine a dat pasele? Eu raman uimit de Budescu. A jucat tot meciul cu Dinamo si acum la fel, a facut pressing pe final", a spus Becali la ProX.

FCSB a obtinut o victorie mare in grupele Europa League, vicecampioana impunandu-se in Elvetia, pe terenul celor de la FC Lugano.

Condusi cu 1-0, elevii lui Dica au revenit foarte bine in repriza secunda si s-au impus cu scorul de 2-1.

In urma acestei victorii, FCSB este lider detasat in Grupa G a Europa League, cu maxim de puncte dupa doua meciuri.

Ciolacu vrea reducerea atribuțiilor primarului general: Dependența edililor de sector nu trebuie să fie atât de mare VIDEO
Premierul Marcel Ciolacu a declarat miercuri că este nevoie de o lege specială a Capitalei şi că "este evident" că dependenţa primarilor de sector "nu trebuie să fie atât de mare de...
Grindeanu, avertisment pentru Piedone: ”Votanţii de stânga, într-o proporţie covârşitoare, merg către candidatul nostru”
Prim-vicepreşedintele PSD, Sorin Grindeanu, a declarat, miercuri, 24 aprilie, că soluţia pe care PSD a adoptat-o, de a candida Gabriela Firea, le dă o anumită siguranţă că votanţii de...
#Becali FCSB Europa League, #FCSB victorie Europa League, #Becali FCSB rezultate Europa League , #stiri Gigi Becali