1210 citiri

Patronul Stelei, Gigi Becali, a facut publica o discutie pe care a purtat-o cu Nicolae Badea, in care presedintele CA al clubului Dinamo l-a anuntat ca Dario Bonetti a fost demis.

"Nu stiti ultimile noutati. Bonetti s-a pus rau cu Giovani si este demis la ora asta. Pana se va lasa soarele, Bonetti nu va mai fi antrenorul lui Dinamo. Am vorbit si cu Borcea si i-am zis ca nu se poate asa ceva.

O sa se invete toti sa critice patronii ca Bonetti, i-am spus lui Borcea: 'ce fel de sef esti tu?'. Borcea mi-a zis ca seara nu-l mai prinde pe Bonetti in Stefan cel Mare. Pana si Badea mi-a confirmat ci Bonetti va fi demis pana diseara", a spus Gigi Becali la Sport.Ro.

Vasile Turcu a confirmat informatia furnizata de Gigi Becali si spune ca Ion Marin ii va lua locul lui Dario Bonetti, deoarece "Ioan Andone are un contract prea mare si este greu sa vina la Dinamo".

Dario Bonetti declarase cu doar cateva ore inaintea de decizia sefilor dinamovisti ca nu intentioneaza sa isi dea demisia.

Aceasta este a doua demitere la care a fost supus Dario Bonetti in doar 24 de ore.

FC Botoșani - Dinamo, o nebunie de meci: autogol, gol anulat, penalty ratat, accidentare gravă. Lovitura de grație, în prelungiri
Formaţia Dinamo a fost învinsă, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa FC Botoşani, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. Pentru FC Botoşani au marcat Moura (13 -...
Campioana Dinamo, victorie uriașă într-o atmosferă electrizantă. Când se decide calificarea în Final 4
Campioana Dinamo Bucureşti a învins marţi, pe teren propriu, într-o atmosferă electrizantă, formaţia daneză Skjern Handbold, scor 28-27 (14-15), în turul sferturilor de finală ale...