Gigi Becali anunta ca FCSB e favorita la titlu: Suntem cu o mana pe trofeu

Duminica, 29 Aprilie 2018, ora 23:20
4095 citiri

Omul de afaceri Gigi Becali, patronul celor de la FCSB, s-a aratat multumit dupa remiza facuta de echipa sa cu CFR Cluj, scor 1-1, in marele derbi din Liga 1.

A fost 1-1 intre cele doua mari rivale la titlu, dupa golul salvator al lui Bogdan Planici in minutul 91, asa ca diferenta dintre cluburi a ramas tot de 2 puncte:

Liga 1: Al patrulea rezultat de 1-1 intre FCSB si CFR Cluj. Soarta titlului se amana dupa un meci dramatic

La plecarea de la stadion, Becali a aparut linistit in fata jurnalistilor si a declarat ca FCSB e favorita acum la titlu, castigandu-l in proportie de 70 la suta: "Am avut emotii cand au marcat ei, dar apoi nu. Am zis "asta e", asta e fotbalul. Apoi m-am rugat la Maica Domnului, am cerut un egal. Si m-a ascultat si mi-a dat. Am zis ca poate nu merit, dar uite ca mi-a dat un gol care face cat un campionat. Avem golaveraj, avem meciul direct, ei nu pot marca cinci goluri cu Viitorul sau cu Astra.

Sunt multumit de jocul echipei din prima repriza. In repriza a doua, ei au avut un plus. Noi trebuia sa marcam in prima repriza, a fost un Budescu iesit din forma. Gnohere, la fel, dar a fost un meci de mare lupta. In repriza a doua nu am mai jucat nimic, au fost doar ei pe teren, au fost mai motivati. Dar a fost prea multa incrancenare si e bine ca a iesit asa. Conteaza ca suntem pe primul loc la ora asta, avem doua puncte avans", au fost vorbele spuse de Becali la capatul partidei, in fata jurnalistilor prezenti pe National Arena.

Runda viitoare, FCSB merge in deplasare la Poli Iasi, in timp ce CFR are un meci mult mai greu, la CSU Craiova.

Iata ce a declarat si Dan Petrescu dupa acest joc

D.A.

„Ne mai gândim”. Nicolae Ciucă s-ar vedea în turul doi la prezidențiale cu Marcel Ciolacu, dacă coaliția nu va avea candidat comun
Discuţiile despre candidaţii la alegerile prezidenţiale vor avea loc, între PNL şi PSD, după alegerile din data de 9 iunie, declara liderul liberal Nicolae Ciucă. Ciucă admite că, dacă...
Cum exploatează Piedone strategia „omului din popor”. Politolog: ”Dejunul cu muncitori este de manual”
Primarul de la Sectorul 5, Cristian Popescu Piedone, este cotat cel mai bine în majoritatea sondajelor de opinie pentru a câștiga Primăria Capitalei. El este văzut adesea „pe teren”,...
#Gigi Becali dupa FCSB CFR Cluj, #Becali anunta ca FCSB e favorita, #Becali dupa egal FCSB CFR titlu , #stiri Gigi Becali