Beckham a marcat primul gol in Serie A

Duminica, 25 Ianuarie 2009, ora 17:56
1445 citiri

David Beckham a marcat primul sau gol in Serie A, in victoria pe care AC Milan a obtinut-o pe terenul celor de la Bologna, scor 4-1, in etapa a 20-a din Serie A.

Bologna a avut un inceput de meci perfect datorita golului reusit de golgheterul Di Vaio in minutul 9, dar Clarence Seedorf a egalat peste doar trei minute pentru trupa lui Carlo Ancelotti.

Brazilianul Kaka i-a adus pe milanezi in avantaj printr-un penalty in minutul 17 si tot el a stabilit scorul pauzei, 3-1, printr-un eurogol reusit in minutul 43.

Dupa pauza a venit randul lui David Beckham sa iasa in evidenta, in minutul 59, cand a marcat primul sau gol in Serie A din pasa olandezului Clarence Seedorf.

Siena 1 - 0 Atalanta

USR acuză Guvernul că se joacă „cu prețurile la energie ca la păcănele”. „Plătim facturi mai mari decât pe piaţa liberă”
USR a transmis joi, 28 martie, că Guvernul Ciolacu minte când spune că ia măsuri în favoarea consumatorilor şi că scade facturile românilor. Partidul susține că de fapt Executivul...
Controversata taxă pe soare, eliminată de Guvern. Anunțul ministrului Energiei pentru prosumatori
Guvernul a adoptat joi, 28 martie, Ordonanţa pentru modificarea şi completarea OUG 27/2022 prin care este eliminată taxa pe soare pentru prosumatori şi actualizează schema de sprijin pentru...