Irina Begu joacă azi în optimi la Roland Garros! La ce oră începe partida cu Jessica Pegula

Luni, 30 Mai 2022, ora 07:40
4185 citiri

Irina Begu este în fața celei mai mari performanțe din cariera ei, urmând să joace pentru un loc în sferturile de finală de la Roland Garros.

Românca, locul 63 WTA, o va întâlni azi, în jurul orei 15.30, pe americanca Jessica pegula, locul 11 mondial.

Begu a mai fost în optimi la Australian Open 2015 și Roland Garros 2016.

Irina este ultima jucătoare din România rămasă în competiție la Roland Garros.

Echipa FCSB a reuşit să învingă formaţia Chindia Târgovişte cu scorul de 3-2, duminică seară, pe teren propriu, după un meci în care la pauză târgoviştenii conduceau cu 2-0. FCSB a...
UTA - Universitatea Cluj, meci dramatic în Superliga. Gol decisiv marcat pe final
Formaţia UTA Arad a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, echipa Universitatea Cluj, într-un meci din etapa a cincea a Superligii. Învingătorii au marcat prin Postolachi...