Irina Begu joacă azi în sferturi la Palermo! Ora meciului și adversara care îi va sta în față

Vineri, 22 Iulie 2022, ora 08:04
2616 citiri
Irina Begu va juca în sferturile de finală la Palermo FOTO facebook

Irina Begu joacă astăzi pentru un loc în semifinalele turneului de la Palermo, competiție care are loc pe zgură și are premii totale de 203.024 euro.

Adversara româncei va fi Diane Parry, după ce franţuzoaica a dispus joi de kazaha Iulia Putinţeva, a doua favorită, cu 6-3, 6-4, într-un meci din optimi.

Parry (19 ani, 86 WTA) a obţinut victoria după o oră şi 29 de minute şi va juca în premieră contra Irinei.

Begu (31 ani, 45 WTA), a şasea favorită, s-a impus, miercuri, în optimi, în faţa altei franţuzoaice, Oceane Dodin, cu 1-6, 6-2, 6-4.

Partida Begu - Parry este programată la ora 18.30.

Un alt sfert de finală le va opune pe italianca Lucia Bronzetti şi pe Caroline Garcia (Franţa). Bronzetti a învins-o în optimi pe rusoaica Elina Avanesian cu 6-1, 6-3, iar Caroline Garcia (a cincea favorită) a trecut de italianca Elisabetta Cocciaretto, cu 0-6, 6-3, 6-4.

Nuria Parrizas Diaz (Spania), cap de serie numărul opt, a învins-o în optimi pe austriaca Julia Grabher (lucky loser), cu 6-2, 6-4. Iberica o va înfrunta pe italianca Jasmine Paolini în sferturi.

În alt sfert de finală, Sara Sorribes Tormo (Spania), a patra favorită, va primi replica maghiarei Anna Bondar (cap de serie numărul şapte).

Candidații PSD din București strâng din nou semnături. Firea: Este o situație nouă. Avem alte protocoale
Candidatul PSD pentru Primăria Capitalei, Gabriela Firea, a afirmat, joi, 25 aprilie, că protocoalele semnate de PSD cu PNL pentru candidaturi comune la primăriile de sector şi la Primăria...
Lovitură pentru Clotilde Armand. Primărița Sectorului 1, trimisă în judecată în ziua în care și-a depus candidatura pentru un nou mandat
Procurorii au anunțat joi, 25 aprilie, trimiterea în judecată a primăriței Sectorului 1, Clotilde Armand, pe care o acuză de ”folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane”. Ea...
#begu, #sferturi de finala, #palermo, #Diane Parry, #meci, #ora 18 30 , #stiri tenis