Încă o mare surpriză la Campionatul Mondial. Ce s-a întâmplat cu Belgia în meciul cu Maroc

Duminica, 27 Noiembrie 2022, ora 16:55
5409 citiri
Sabiri a marcat primul gol al Marocului

Naționalele din Belgia și Maroc s-au întâlnit duminică, de la ora 15.00, pe Al Thumama Stadium din Doha, în Grupa F a Cupei Mondiale de fotbal din Qatar.

În prima etapă a grupelor, Belgia învinsese Canada (1-0), iar Maroc a remizat (0-0) cu Croația.

Marocanii au dat lovitura pe final de meci, învingând Belgia, cuna dintre marile favorite la titlul mondial, scor 2-0.

Desfășurarea LIVE

*Aboukhlal face 2-0 pentru Maroc în minutul 90+2.

*Maroc deschide scorul în minutul 74, 1-0. A înscris Sabiri, cu o lovitură liberă dintr-un unghi închis.

*0-0 în minutul 60, cu ocazii bune de ambele părți.

*0-0 la pauză.

*Gol anulat Marocului în minutul 45. A intervenit VAR-ul pentru o poziție de ofsaid.

*Minutul 20, 0-0, Belgia s-a apropiat mai periculos de poarta adversarilor.

*A început meciul, 0-0.

*Echipele de start:

Belgia: Courtois - Castagne, Alderweireld, Vertonghen - Meunier, Onana, Witsel, Thorgan Hazard - De Bruyne, Eden Hazard (căpitan) - Batshuayi. Selecţioner: Roberto Martinez.

Maroc: Bounou - Hakimi, Saiss (căpitan), Aguerd, Mazraoui - Ounahi, Amrabat, Amallah - Ziyech, En-Nesyri, Boufal. Selecţioner: Walid Regragui.

Naţionala de handbal masculin a Spaniei a obţinut, duminică, medalia de bronz la Campionatul Mondial, după ce a învins în finala mică a competiţiei reprezentativa Suediei. Spania s-a...
S-a stabilit finala Campionatului Mondial de handbal masculin. Azi se decernează trofeul
Deţinătoarea trofeului, Danemarca, şi campioana olimpică Franţa vor disputa finala Campionatului Mondial de handbal masculin, din Polonia şi Suedia, după ce au eliminat, vineri, în...