Scene incredibile în Portugalia. Belenenses a început meciul cu Benfica cu doar 9 jucători dintre care doi portari. Rezultat șocant la pauză

Duminica, 28 Noiembrie 2021, ora 00:21
6958 citiri
Belenenses. Foto: Facebook / Bleacher Report Football

Coronavirusul face ravagii în fotbal. Echipa portugheză Belenenses a fost pur și simplu umilită acasă de Benfica din cauza virusului.

Gazdele au început meciul cu doar 9 jucători de câmp dintre care doi portari și nu a avut nicio șansă în fața formației din Lisabona.

La pauză, scorul era uluitor, 7-0 pentru Benfica.

Belenenses a cerut amânarea partidei din cauza numărului mare de fotbaliști infectați cu noul coronavirus, dar Liga Portugheză a refuzat acest lucru.

După pauză au revenit doar 7 jucători de la vestiare, iar portarul s-a accidentat și arbitrul a fluierat finalul jocului.

Benfica a câștigat cu 7-0 și l-a făcut pe președinte lui Belenenses să plângă de furie.

La noi, LPF a amânat meciul Farul - FCSB de la începutul lunii noiembrie la cererea echipei lui Becali din cauza focarului de Covid - 10 existent la formația antrenată pe atunci de Edi Iordănescu.

Emmanuel Macron se face fotbalist. Președintele Franței joacă într-un meci caritabil
Pentru câteva ore, Emmanuel Macron va da costumul de președinte pe echipamentul de fotbalist, anunță Le Figaro. Preşedintele Franţei este aşteptat miercuri, 24 aprilie, la Plaisir, în...
Ultimul mesaj al lui Piedone despre posibila retragere din cursa pentru Capitală: ”Îi las pe contracandidaţi să facă campanie când cerurile sunt deschise”
Cristian Popescu Piedone a anunțat joi, 25 aprilie, că rămâne în cursa pentru Primăria Bucureștiului, în ciuda tuturor zvonurilor. "Haideţi să închidem odată... Retragere, mesaje,...