Real Madrid, scor de tenis cu Valladolid. Benzema, hattrick în șapte minute

Duminica, 02 Aprilie 2023, ora 19:36
1558 citiri
Benzema a marcat pentru Real Madrid FOTO facebook

Echipa spaniolă Real Madrid a învins duminică, pe teren propriu, echipa Real Valladolid, scor 6-0. Karim Benzema a marcat trei goluri în numai şapte minute din repriza întâi.

Realul a rezolvat meciul într-un sfert de oră. Mai întâi a deschis scorul Rodrygo, în minutul 22, pentru ca în minutul 29 să înceapă scurtul recital al starului Karim Benzema. A înscris mai întâi din centrarea lui Vinicius Jr (min. 29), apoi, trei minute mai târziu, din pasa aceluiaşi jucător, Benzema a făcut 3-0. În minutul 36 Benzema a reuşit hat-trick-ul, din assist-ul lui Rodrygo.

După 4-0 la pauză madrilenii nu s-au mai complicat în repriza secundă. Rodrygo a marcat în minutul 65, dar VAR a anulat golul pentru un henţ la Vinicius Jr, cel care dăduse pasa decisivă. Real a marcat totuşi pentru 5-0, prin Marco Asensio, iar ultima reuşită i-a aparţinut lui Lucas Vazquez, care a închis tabela în minutul 90, din pasa lui Eden Hazard.

Cu 59 de puncte, Realul se află pe poziţia secundă în clasament, iar Real Valladolid are 28 de puncte, ocupând locul 16.

Spania l-a eliberat accidental pe un baron al drogurilor care plănuia să o omoare pe moștenitoarea tronului olandez
Un cunoscut șef de cartel al drogurilor care ar fi plănuit să o ucidă pe moștenitoarea tronului olandez și pe premierul Mark Rutte a scăpat de închisoare din cauza unei confuzii judiciare...
Rezultat uimitor în derby-ul românilor din Spania. Ce-au făcut Ianis Hagi și Horațiu Moldovan
Echipa spaniolă Alaves a învins duminică seara, pe teren propriu, scor 2-0, gruparea Atletico Madrid, în etapa a 32-a din La Liga. Istoria partidei de pe Mendizorroza s-a scris în minutul...
#Benzema, #hatt trick, #sapte minute, #victorie real madrid, #Valladolid, #Spania , #stiri fotbal