Schimbare de lider în Spania! Real Madrid s-a împiedicat pe teren propriu

Luni, 03 Octombrie 2022, ora 07:57
2411 citiri
Benzema a ratat un penalty cu Osasuna FOTO facebook

Real Madrid a remizat, duminică seară, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa Osasuna într-un meci din etapa a şaptea a campionatului Spaniei.

Real Madrid a deschis scorul prin Vinicius Junior, în minutul 42. Pentru Osasuna a egalat Kike Garcia ’50.

De la oaspeţi a fost eliminat David Garcia în minutul 78. Un minut mai târziu, Benzema a ratat un penalti.

În urma acestui rezultat, FC Barcelona a trecut pe primul loc, având tot 19 puncte, ca și Real madrid, dar un golaveraj superior.

Alte rezultate din La Liga:

Espanol – Valencia 2-2

Au marcat: Joselu ’56, Darder ’83 / Paulista ’53, Comert ‘90+6

În minutul 86, a fost eliminat Marcos Andre de la Valencia. În minutul 90+2, a primit cartonaş roşu şi Braithwaite, de la gazde.

Celta Vigo – Betis 1-0

A marcat: Veiga ‘9

În minutul 20, de la Betis a fost eliminat Luiz Felipe.

Girona – Real Sociedad 3-5

Au marcat: Riquelme ’23, Martinez ’28, Castellanos ’48 / Sorloth ‘8, ’43, Mendez ’66, Zubimendi ’71, Kubo ‘84

Partida Rayo Vallecano – Elche se va disputa luni.

Prințesa Leonor de Asturia, fiica cea mare a Regelui Felipe al VI-lea al Spaniei și a Reginei Letizia, este îndrăgostită de un fotbalist din naționala lui Luis Enrique. Jucătorul care a...
Cum a reușit o localitate din Spania să scape de facturile uriașe la curent. ”Nu a trebuit să facem nicio investiție”
O localitate din Spania este prima din Europa în care locuitorii s-au unit într-o cooperativă energetică, pentru a reduce valoarea facturilor. Şi-au instalat panouri solare şi împart energia...