Finala de vis in Cupa Turciei (Video)
Miercuri, 13 Mai 2009, ora 22:44 - Finala de vis in Cupa Turciei (Video)
Besiktas Istanbul / Fenerbahce Istanbul
Besiktas Istanbul a castigat miercuri Cupa Turciei, invingand in finala pe marea rivala Fenerbahce, cu scorul de 4-2. Daca la pauza rezultatul a fost egal, scor 1-1, dupa golurile reusite de Simsek, in minutul 6, pentru Besiktas, respectiv Guiza, in minutul 27, pentru Fenerbahce, repriza secunda a fost dominata copios de fosta formatie...
Fenerbahce se impune in derbiul cu Besiktas (Video)
Luni, 04 Mai 2009, ora 09:44 - Fenerbahce se impune in derbiul cu Besiktas (Video)
Besiktas Istanbul a ratat sansa de a trece pe primul loc in Turcia, fiind invinsa pe teren propriu de rivala Fenerbahce. Doar pe locul 5 in Super Lig, Fener a avut un motiv in plus sa forteze in partida cu Besiktas, golurile lui Daniel Guiza (32') si Semih Senturk (54') aducand victoria pentru formatia la care evolueaza si 'galacticul'...