Ce a făcut Bianca Andreescu în turul doi la Wimbledon

Joi, 30 Iunie 2022, ora 17:44
2971 citiri

Jucătoarea canadiană de origine română, Bianca Andreescu, a pierdut în două seturi înfruntarea din turul al doilea cu Elena Rîbakina, din Kazahstan

Bianca Andreescu (22 de ani, ocupanta poziţiei 56 în ierarhia WTA) a întâlnit-o în turul secund de la Wmbledon pe kazaha Elena Rîbakina (23 de ani, nr 23 WTA, a 17-a favorită a competiţiei).

A fost un meci echilibrat, pe care Rîbakina l-a câştigat în două seturi, 6-4, 7-6 (5), în o oră şi 37 de minute. În turul al treilea, Elena Rîbakina va juca împotriva chinezoaicei Qinwen Zheng, care a eliminat-o pe Greet Minnen (Belgia), cu 6-4, 6-1.

Canadianca Bianca Andreescu, fostă campioană la US Open, a declarat că a regăsit bucuria de a juca, la câteva luni după ce sportiva în vârstă de 22 de ani a dezvăluit că a fost aproape...
Surprize mari la Toronto! Ce jucătoare de top au părăsit competiția și ce rezultat a reușit Bianca Andreescu
Jucătoarea română de tenis Simona Halep o va întâlni pe Jil Teichmann în optimile de finală ale turneului WTA 1.000 de la Toronto, dotat cu premii totale de 2.527.250 de dolari, după ce...