Ce a făcut Bianca Andreescu în finala de la Bad Homburg

Sambata, 25 Iunie 2022, ora 17:40
5219 citiri

Jucătoarea franceză Caroline Garcia, locul 75 WTA, a câştigat, sâmbătă, turneul de categorie WTA 250 de la Bad Homburg.

Garcia a învins-o în finală pe sportiva canadiană Bianca Andreescu, locul 64 WTA, scor 6-7 (5), 6-4, 6-4.

La Bad Homburg a participat şi Simona Halep, care s-a retras înaintea semifinalei cu Andreescu.

Pentru Garcia este al optulea trofeu din carieră la simplu, primul de după 2019, când s-a impus la Nottingham.

Canadianca Bianca Andreescu, fostă campioană la US Open, a declarat că a regăsit bucuria de a juca, la câteva luni după ce sportiva în vârstă de 22 de ani a dezvăluit că a fost aproape...
Bianca Andreescu, glumă amară la Toronto: "Sunt români peste tot, mai puțin în România" VIDEO
Bianca Andreescu a susținut o conferință de presă înaintea începerii startului turneului de la Toronto. Născută în Canada din părinți români, tenismena o va întâlni pe Daria...