Bianca Andreescu, surclasată la US Open de cea mai în formă tenismenă a momentului

Sambata, 03 Septembrie 2022, ora 07:06
7358 citiri
Bianca Andreescu

Tenismena canadiană de origine română Bianca Andreescu (48 WTA) a fost eliminată sâmbătă dimineață în turul trei la US Open, ultimul Grand Slam al anului.

Fostă câștigătoare la US Open, în 2019, Bianca Andreescu a cedat fără drept de apel disputa cu franțuzoaica Caroline Garcia (17 WTA), scor 6-3, 6-2, după un meci de o oră și jumătate.

Caroline Garcia își continuă astfel forma senzațională care a făcut-o să câștige recent turneul de la Cincinnati venind din calificări.

În optimi, Garcia o va întâlni pe americanca Riske-Amritraj.

"Ați mai văzut așa ceva?" Surpriză mare la Miami: o rusoaică a învins o favorită și s-a calificat în semifinale
Sportiva franceză Caroline Garcia (locul 27 mondial), care a acuzat dureri la umărul drept ca şi în cele două tururi precedente, a fost învinsă în sferturile de finală ale turneului WTA...
De pe plaja din Miami, Mihaela Buzărnescu și-a anunțat revenirea în tenis FOTO
Fără meci jucat din august 2022, când s-a accidentat grav la un turneu Challenger de la Iași, Mihaela Buzărnescu a dezvăluit că vrea să joace la US Open 2024 și va încerca să profite de...