Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Victorie mare pentru Bianca Andreescu la Madrid: a fost susținută și de români, și de canadieni

Vineri, 29 Aprilie 2022, ora 18:50
3446 citiri
Bianca Andreescu

Bianca Andreescu înceacă să revină ușor-ușor la forma care i-a adus titlul la US Open.

Jucătoarea canadiană de origine română a învins-o pe Alison Riske (SUA, 42 WTA), scor 6-4, 3-6, 6-0 în turul unu al turneului WTA 1000 de la Madrid.

Pentru Bianca Vanessa Andreescu a fost abia al treilea meci după revenirea pe teren. Ea și-a luat o pauză lungă, de un an și jumătate, și a mai evoluat doar la Stuttgart, unde a câștigat un meci și a pierdut un altul.

Bianca a fost susținută la Madrid și de canadieneni, și de români, suporterii afișând în tribune steagurile celor două țări.

Ea va juca în turul următor cu o altă americancă, Danielle Rose Collins, locul 8 WTA.

A treia victorie la rând pentru Jaqueline Cristian la WTA Madrid, după o revenire de senzație
Jucătoarea română de tenis Jaqueline Cristian s-a calificat miercuri în turul al doilea al turneului WTA 1000 Mutua Madrid Open, aceasta fiind a treia sa victorie consecutivă, după cele două...
Eșec neașteptat pentru Emma Răducanu. Jucătoarea care a dat lovitura la WTA Madrid VIDEO
Tenismena britanică de origine română Emma Răducanu a fost eliminată surprinzător în primul tur al turneului WTA 1000 de la Madrid. Venită după sfertul de finală de la Stuttgart,...