Reacția rusoaicei care a văzut-o pe Bianca Andreescu în scaun cu rotile: ”Doar stai și privești, este îngrozitor” VIDEO

Marti, 28 Martie 2023, ora 10:08
7529 citiri
Bianca Andreescu

Jucătoarea canadiană Bianca Andreescu s-a accidentat la glezna stângă şi a părăsit terenul în scaun cu rotile la meciul cu Ekaterina Alexandrova, de marţi dimineaţă, din optimile Miami Open.

Andreescu s-a accidentat în setul doi, la scorul de 2-0 pentru Alexandrova, şi a fost scoasă de pe teren în scaun cu rotile.

Alexandrova câştigase primul set, scor 7-6 (0), iar meciul a fost întrerupt timp de o oră din cauza ploii, la scorul de 3-2.

"Îmi pare foarte rău pentru ce s-a întâmplat. Să o văd pe teren cu dureri atât de mari, a fost dureros. Nu poţi să ajuţi, doar stai şi priveşti, este îngrozitor. Sper să îşi revină rapid şi îi urez recuperare uşoară", a spus Alexandrova.

În sferturi, sportiva rusă, cap de serie 18, va evolua cu jucătoarea cehă Petra Kvitova, cap de serie 15, care a trecut de Varvara Gracheva, scor 7-5, 7-6 (5).

Veste teribilă pentru naționala României. Internaționalul scos cu targa de pe teren va lipsi la Euro 2024 VIDEO
Selecționerul Edi Iordănescu a primit o veste neplăcută de la unul dintre cei mai în formă internaționali români, în perspectiva participării României la Euro 2024. Astfel, Olimpiu...
Bianca Andreescu a făcut anunțul mult așteptat: ”Cu o săptămână înainte...”
Jucătoarea canadiană de origine română Bianca Andreescu (23 de ani), care se apropie de un an de inactivitate în circuitul WTA, a făcut anunțul mult așteptat privind revenirea sa....