Înapoi la listarea arhivei

18 Noiembrie 2013 - "Agentia" debuteaza la Bistrita

Tanar proaspat iesit de la facultate, Cristian Ardelean surprinde pe toata lumea cu talentul sau. La Biblioteca Judeteana "George Cosbuc", a avut loc lansarea cartii sale de debut intitulata Agentia.

18 Noiembrie 2013 - Participare record la Memorialul "Maria Cioncan"! Beregszaszy: "Sunt coplesit"

Comuna Maieru a imbracat straie de sarbatoare cu ocazia desfasurarii editiei a 6-a Memorialului Maria Cioncan la cros, competitie la care au participat 495 de copii nelegitimati si 22 sportivi

18 Noiembrie 2013 - Andreea Balogh, portarita de la CSM: "Publicul ne-a impins de la spate, a fost al 8-lea jucator" (VIDEO)

Andreea Balogh a prins un meci mare, sambata, in fata liderului din Targu Mures, in etapa a 9-a a Diviziei A de handbal feminin. Portarita CSM-ului a aparat foarte multe mingi grele si a contribuit

18 Noiembrie 2013 - Lechinta scapa printre degete o victorie mare la Nasaud! Final de povestit la priteni! Vezi ultimul gol!

Derby-ul etapei a 14-a din Liga a 4-a s-a jucat la Nasaud, intre Progresul si Viitorul Lechinta. Partida s-a incheiat la egalitate, 3-3, dupa ce oaspetii aveau 2-3 in minutul 88, dar au fost egalati

18 Noiembrie 2013 - Cabinetul stomatologic al saracilor se va deschide luna viitoare

Luni de zile, bistritenii care nu si-au permis sa mearga la cabinetele stomatologice private au fost nevoiti sa ia medicamente impotriva durerilor sau sa le suporte. De luna viitoare, medicul angajat

18 Noiembrie 2013 - Satele din judet isi pot depune candidatura pentru titlul de "Sat cultural al Romaniei 2014"

Pentru promovarea culturii, artei populare, traditiilor, patrimoniului si locurilor romanesti se organizeaza concursul "Sat cultural al Romaniei 2014". Dosarele se depun pana in data de 16 decembrie.

18 Noiembrie 2013 - Trofeul festivalului "Pana de paun", castigat de o viitoare solista de opera

Cei mai talentati dintre cei 28 de concurenti care au luptat pentru trofeul Festivalului "Pana de Paun" desfasurat ieri si azi la Bistrita - au stralucit asta seara pe scena Teatrului de vara de pe

18 Noiembrie 2013 - Liga a IV-a, dupa etapa a 14-a (REZULTATE, MARCATORI, CLASAMENT, PROGRAM): Gloria 2 se distanteaza in frunte; Nasaudul a remizat cu Lechinta; Maierul continua sa piarda pe banda rulanta

Penultima etapa a turului s-a desfasurat pe durata a doua zile. Sambata, in uvertura etapei, liderul - Gloria 2 Bistrita, si-a respectat blazonul si a facut scor la Prundu Bargaului.

18 Noiembrie 2013 - Drumul spre Dorolea, pregatit de asfaltare

Modernizarea DJ 172 G, Dorolea -Livezile, pe un tronson de 3,2 kilometri, este in grafic, fiind executate lucrarile premergatoare aplicarii stratului asfaltic.

18 Noiembrie 2013 - Gloria Bistrita- CS Universitatea Craiova 1-0

Gloria Bistrita a invins, in primul meci al turului, pe CS Universitatea Craiova, cu scorul de 1-o, singurul gol al partidei fiind marcat de Bruma, in minutul 74. In minutul 87, bistritenii mai