Surpriză în prima semifinală a turneului Transylvania Open de la Cluj

Sambata, 15 Octombrie 2022, ora 17:51
3757 citiri
Anna Blinkova e în finală la Cluj FOTO facebook

Turneul Transylvania Open, desfășurat la Cluj, în circuitul WTA, se apropie de final, mâine urmând să-și desemneze învingătoarea.

Prima semifinală disputată astăzi a consemnat o surpriză. În meciul dintre rusoaicele Ana Potapova (48 WTA) și Anna Blinkova (138 WTA) a câștigat cea de-a doua, într-un meci terminat cu 7-5, 4-6, 4-6.

Blinkova va juca mâine cu trofeul pe masă, adversară urmând a fi câștigătoarea din partida X. Wang - J. Paolini.

Oțelul - Corvinul, finala inedită a Cupei României. Când vor afla dacă pot sau nu să joace în Europa League
Corvinul Hunedoara şi Oţelul Galaţi, finalistele Cupei României în acest sezon, vor afla pe 26 aprilie dacă vor obţine licenţa de a putea evolua în Europa League, a anunţat, vineri,...
Oțelul - U Cluj a stabilit finala Cupei României, cu un autogol în ultimul minut. Cu cine va juca Corvinul
Echipa Oţelul Galaţi a învins joi, pe teren propriu, scor 2-1, formaţia Universitatea Cluj, în semifinalele Cupei României. Gălăţenii s-au calificat pentru a doua oară în istorie în...