Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Victoria uriașă pentru Borussia Dortmund, care trece pe primul loc înaintea ultimei etape și e cu o mână pe titlu!

Duminica, 21 Mai 2023, ora 20:30
2057 citiri
Borussia Dortmund

Echipa germană Borussia Dortmund a învins duminică, în deplasare, formaţia Augsburg, scor 3-0, într-un meci al etapei a 33-a din Bundesliga. Borussia a trecut pe primul loc în clasament.

Borussia Dortmund s-a impus cu emoţii la Augsburg, În minutul 38 al primei reprize, Felix Uduokhai, de la FC Augsburg, a primit cartonaşul roşu şi şi-a lăsat echipa în zece. Borussia a profitat de avantaj şi a marcat de trei ori în repriza secundă, primele reuşite aparţinându-i lui Sebastien Haller, în minutele 58 şi 84, iar cea de-a treia lui Julian Brandt, în minutul 90.

Borussia Dortmund a trecut pe primul loc al clasamentului, cu 70 de puncte; pe locul al doilea se află Bayern Munchen, cu 68 de puncte.

În ultima etapă, decisivă pentru câştigarea titlului, Borussia va evolua pe teren propriu, împotriva formaţiei FSV Mainz, în vreme ce Bayern se va deplasa la Koln.

Ce antrenor mare a confirmat că e în discuții cu Bayern Munchen pentru preluarea echipei bavareze
Actualul selecţioner al Austriei, Ralf Rangnick, a confirmat, miercuri, că se află în discuţii cu Bayern Munchen pentru a-l înlocui pe Thomas Tuchel la conducerea tehnică a clubului german...
Campioana Germaniei are șapte vieți: încă un meci salvat în prelungiri și miracolul continuă
Echipa germană Borussia Dortmund a încheiat la egalitate duminică, pe teren propriu, scor 1-1, cu formaţia Bayer Leverkusen, în etapa a 30-a din Bundesliga. Bayer este deja campioana Germaniei...
#borussia dortmund, #Augsburg, #Mainz, #Bayern Munchen, #bundesliga , #stiri fotbal