Meci fabulos la Dortmund. Borussia câștigă după ce Atletico a egalat iar rivalul lui Horațiu Moldovan a încasat 4 goluri

Marti, 16 Aprilie 2024, ora 23:45
8365 citiri
Borussia Dortmund e în sferturi FOTO X Borussia

Borussia Dortmund a început excelent meciul de acasă cu Atletico Madrid în sferturile de finală ale Champions League. Învinși în Spania cu 2-1, germanii au atacat din primul minut.

Rezultatul stilului ofensiv al germanilor s-a văzut clar în prima repriză, în care Borussia a controlat jocul, germanii marcând două goluri prin Maatsen și Brandt.

Echipa lui Diego Simeone nu a avut replică astfel că la pauză scorul era de 2-0.

Atletico și-a revenit după pauză reușind să egaleze după un autogol al lui Hummels și un gol al lui Correa.

A venit apoi golul superb cu capul al lui Fullkrug, noua senzatie a fotbalului german, pentru ca Sabitzer să ducă scorul la 4-2 pentru Borussia, portarul madrilen Jan Oblak fiind neputincios la șutul din afara careului.

Borussia Dortmund se califică în semifinale la fel ca și PSG în celălalt meci.

Quarterly Report - Editia 4

Suspans în telenovela transferului lui Joao Felix. Ce va decide Barcelona
Atletico Madrid l-ar vinde pe Joao Felix pentru o sumă de 60 de milioane de euro dacă FC Barcelona, echipă la care portughezul a jucat în ultimul sezon, ar vrea să-l transfere definitiv....
Burduja, ironic la adresa lui Nicușor Dan: "Bilanţul dânsului este, în termeni matematici, zero"
Bilanţul real al mandatului actualului edil, Nicuşor Dan, este egal cu zero, a declarat luni, 20 mai, într-o conferinţă de presă, candidatul PNL pentru funcţia de primar general al...