Înapoi la listarea arhivei

30 Iulie 2016 - Vasile Miriuta: "O victorie meritata a Botosaniului"

Antrenorul celor de la CFR Cluj, Vasile Miriuta, a recunoscut ca FC Botosani a meritat victoria, sambata seara, in meciul cu clujenii.

30 Iulie 2016 - Vasile Miruta: Dupa repriza a doua Botosaniul a meritat victoria

Antrenorul CFR Cluj a recunoscut superioritate botosanenilor. Vasile Miriuta a mentionat la finalul partidei ca gazdele au fost superioare in a doua repriza. Antrenorul clujenilor a spus ca elevii

30 Iulie 2016 - SPORT Victorie pentru FC Botosani, cu scorul de 3-1, in fata CFR-ului! FOTO, VIDEO

FC Botosani a castigat meciul de pe teren propriu din etapa a doua cu CFR Cluj, scor 3-1, dupa ce ardelenii au deschis scorul in minutul 20.

30 Iulie 2016 - VIDEO Au strans gunoaiele aruncate de marlani la Pacea. Unul a venit cu copilul de 9 luni

Cativa zeci de tineri au mers sa stranga gunoaiele lasate de marlani pe versantul Pacea in cadrul actiunii organizate de asociatiile Initiative Botosani, Scut Botosanean, Platforma Actiunea 2012

30 Iulie 2016 - Astazi: FC Botosani- CFR Cluj

FC Botosani debuteaza, sambata, in noua editie de campionat. Echipa lui Leo Grozavu va intalni, pe Stadionul Municipal, pe CFR Cluj, intr-o partida care va incepe la ora 18.30.