Voluntari si Botosani, remiza in Liga 1

FC Voluntari si FC Botosani au terminat la egalitate, scor 1-1. Gazdele au condus tot meciul, dar la final FC Botosani le-a pus serioase probleme adversarilor.
FC Voluntari si FC Botosani au remizat in singura partida a zilei de sambata din Liga 1, scor 1-1, in etapa cu numarul 10.
Golurile au fost marcate de Laidouni din penalti, in minutul 36, si Chitosca, pentru FC Botosani, cu 10 minute inainte de finalul partidei.
FC Voluntari ramane fara nicio victorie in acest sezon de Liga 1, avand 4 puncte in clasament.
FC Botosani aduna 9 puncte si ramane pe 12 in Liga 1.
Gazdele au jucat inca din minutul 51 in 10 oameni dupa eliminarea lui Malfleury, eliminat dupa doua cartonase galbene primite.
Sambata, 29 Septembrie 2018, ora 23:59
Sursa: Stiri Botosani