* este probabil singurul bloc care si-a pastrat aspectul initial al fatadei, lucru de laudat in aceasta perioada cand majoritatea fatadelor sunt slutite cu tot felul de anvelopari facute in fel si

* actualii actionari majoritari ai cunoscutei fabrici de confectii brailene par decisi sa vanda sediul de pe strada Scolilor catre retailer-ul "Kaufland" * potrivit unor informatii intrate in posesia

29 Martie 2021 - Cosul de fum periculos din curtea Spitalului Judetean, aprobat pentru demolare

* consilierii judeteni au aprobat documentatia si indicatorii tehnico-economici, faza DALI pentru desfiintarea acestui cos de fum situat in Pavilionul A al Spitalului Judetean * cosul a deservit in

* asa cum anul 2020 nu a adus cu el crash-uri sau boom-uri imobiliare, si 2021 se anunta a fi un an in care piata imobiliara isi va urma cursul normal, pe un trend in usoara crestere, dupa cum

29 Martie 2021 - Victorie clara, 3-0, pentru Dacia Unirea la CS Faurei

* cu o "dubla", Patrick Petre a fost jucatorul meciului

29 Martie 2021 - Traditia se respecta

* HC Dunarea a pierdut, 24-31, meciul cu Minaur Baia Mare * la pauza scorul a fost egal, 12-12 * partida a contat ca mansa tur a sferturilor de finala ale EHF European League