Angajatorii vor depune statele de plata si contractele in format electronic

Joi, 30 Decembrie 2010, ora 06:04
195 citiri
Contractele de munca si statele de plata vor fi depuse incepand cu anul viitor in format electronic si nu pe suport de hartie, procedura fiind reglementata in sedinta de marti a Guvernului.

Ministrul Muncii, Ioan Botis, a precizat ca ultimele contracte de munca si state de plata pe suport de hartie vor mai fi depuse doar pana la sfarsitul lunii ianuarie 2011, pentru veniturile aferente lunii decembrie 2010.
"Am modificat Legea 130 prin prin OUG, ceea ce presupune ca, de la 1 ianuarie 2011, ...citește toată știrea

Disclaimer: Știrile locale sunt preluate automat de Ziare.com din publicațiile locale partenere. Ziare.com nu are niciun rol editorial în selectarea știrilor, iar publicațiile locale își asumă în totalitate răspunderea pentru conținut. Pentru orice sesizări privind conținutul acestor materiale de presă, contactați direct sursa principală, adică site-ul local.

Citeste mai multe despre: contracte munca format electronic