Viitorul Ianca a castigat cu 2-1, in prelungiri, derby-ul cu Dacia Unirea

Luni, 21 Septembrie 2020, ora 00:01
27 citiri
* golul victoriei a fost inscris, direct din corner, de Georgel Punga in minutul 93 * Shedrack a fost eliminat in minutul 84 dupa ce a primit al doliea cartons galben * un rezultat de egalitate ar fi fost insa echitabil

Primul derby al Seriei a II-a a Ligii a III-a, Dacia Unirea - Viitorul Ianca, s-a incheiat cu victoria la limita, 2-1, a echipei vizitatoare, golul victoriei fiind marcat, direct din corner, de Georgel Punga in cel de-al treilea minut de prelungire al reprizei secunde.