Înapoi la listarea arhivei

26 Martie 2016 - BRASOV. Corona a luat trei puncte din meciul cu Magura Cisnadie

Handbalistele de la Corona Brasov au castigat, 28-26 (19-17), partida cu Magura Cisnadie, care a avut loc in aceasta seara, la Sebes, in etapa a 22-a Ligii Nationale.

26 Martie 2016 - Credinciosii catolici, evanghelici si reformati sarbatoresc Invierea Domnului in aceasta noapte

Papa Francisc va celebra Sfanta Liturghie in Piata Sfintul Petru si apoi, de la balconul central al Bazilicii Vaticane, va rosti Mesajul de Paste si va imparti binecuvintarea Urbi et Orbi ("catre

26 Martie 2016 - Sapte avalanse in Bucegi

Cel putin sapte avalanse s-au produs, in aceasta dimineata in masivul Bucegi, gradul de risc in ceea ce priveste producerea de noi avalanse mentinindu-se ridicat, anunta Mediafax. Potrivit

26 Martie 2016 - Trecerea la ora de vara nu afecteaza mersul trenurilor

CFR Calatori a anuntat ca trecerea la ora de vara, care va avea loc in aceasta noapte, cind ora 03.00 devine ora 04.00, nu modifica mersul trenurilor in vigoare, circulatia urmind a se face conform

26 Martie 2016 - Miami Open. Simona Halep, calificata in optimi

In urma cu cateva minute, Simona Halep a castigat partida din turul al treilea al turneului WTA de la Miami, scor 6-4, 6-1, impotriva nemtoaicei Julia Goerges, calificandu-se astfel in optimile de

26 Martie 2016 - Rezultatele amicalelor intertari de azi

Selectionata Albaniei, pe care o vom intalni in ultimul meci din Grupa A de la EURO 2016, a fost invinsa la limita, in deplasare, de reprezentativa Austriei, scor 2-1. Cele doua goluri ale

26 Martie 2016 - Miami Open. Inca o mare jucatoare a fost eliminata

La turneul WTA de la Miami continua seria surprizelor. Jucatoarea de pe locul 7 mondial, cehoaica Petra Kvitova-(foto), a fost invinsa fara drept de apel de rusoaica Ekaterina Makarova, locul 31 WTA,

26 Martie 2016 - Senatorul N.V.Popa a fost martor ocular al atacurilor de la Bruxelles

Senatorul liberal Nicolae Vlad Popa este profund ingrijorat de securitatea europeana, implicit a cetatenilor romani, in urma atacurilor teroriste de saptamana trecuta de la Bruxelles, cu atat mai

26 Martie 2016 - BRASOV. Corona a castigat "bronzul" in Liga Nationala la hochei pe gheata

Minutul 70 - Toke apara si in fata lui Bondariev, Corona castiga meciul cu 5-4 dupa executarea loviturilor de departajare si finala mica cu scorul general de 3-1.

26 Martie 2016 - BRASOV. LNH. Finala mica, meci 4. LIVETEXT. Corona Brasov - Steaua Bucuresti

Minutul 18 - Expira si eliminarea lui Molnar. Corona scapa fara gol dintr-o dubla inferioritate.

26 Martie 2016 - CSM Ramnicu Valcea - FC Brasov 0-0. Unirea Tarlungeni a pierdut cu Chindia Targoviste cu scorul de 0-1

Ramnicu Valcea - FC Brasov: 0-0. Remiza care amana calificare in play-off pana in ultima etapa. Manole a ratat incredibil in ultimul minut

26 Martie 2016 - FC Brasov. Punct in Zavoi, avantaj pentru stegari!

FC Brasov a terminat la egalitate, scor 0-0, meciul disputat astazi, in deplasare, cu CSM Rimnicu Vilcea. Stegarii au inceput bine, iar Matei a irosit o sansa uriasa a deschide scorul in minutul 3.

26 Martie 2016 - Handbalistele Coronei au cistigat trei puncte importante in meciul cu Magura Cisnadie

Handbalistele de la Corona au cistigat cu scorul de 28-26 (19-17) meciul cu Magura Cisnadie, jucat simbata seara, in deplasare, in sala de la Sebes. Partida a fost echilibrata in prima parte, insa in

26 Martie 2016 - Chindia a cistigat la Tarlungeni

Chindia Tirgoviste s-a impus cu 1-0 in meciul disputat astazi la Tarlungeni, gratie golului marcat de Cherchez in minutul 64. Meciula fost unul echilibrat, cu oaspetii mai incisivi in startul

26 Martie 2016 - Constantin Nita se retrage de tot din PSD!

Constantin Nita isi va incheia mandatul de Presedinte al Organizatiei Judetene Brasov incepind cu data de 4 aprilie 2016, a anuntat liderul PSD Brasov, printr-un comunicat de presa.

26 Martie 2016 - Stegarii au luat un punct mare la Valcea

FC Brasov a obtinut un punct din deplasarea de la Valcea si pastreaza in continuare sanse de a se califica in play-off-ul seriei a doua din liga secunda. Partida dintre CSM Ramnicu Valcea si FCC

26 Martie 2016 - BRASOV. Teatru cu autorul american prezent in sala

Astazi, de la ora 19.00, publicul brasovean este invitat la Teatrul "Sica Alexandrescu" sa ia parte la o noua reprezentatie a spectacolului "Dansand in noapte". Aparent, este o seara obisnuita de

26 Martie 2016 - Liderul PSD Brasov, Constantin Nita, si-a dat demisia din functia de presedinte

Deputatul PSD Brasov si-a dat astazi demisia din functia de presedinte al filialei Brasov. Comitetul Executiv Judetean al PSD Brasov se va intruni saptamana viitoare si va desemna o persoana care va

26 Martie 2016 - BRASOV. "Stegarii" au remizat cu CSM Rm. Valcea si mai au nevoie de trei puncte pentru a merge in play-off

FC Brasov a obtinut ce si-a propus din partida de astazi cu CSM Rm. Valcea, din penultima etapa a sezonului regulat al Ligii 2, Seria a 2-a. Dupa cum a aratat meciul, "stegarii" au avut ca obiectiv

26 Martie 2016 - BRASOV. Liga 2. LIVETEXT. CSM Rm. Valcea - FC Brasov. Echipele de start

Minutul 3 - Matei scapa singur cu portarul Fildan, dar pana se decide sa suteze este deposedat de I. Stoica.

26 Martie 2016 - BRASOV. Renunta Constantin Nita la politica? Se retrage din functia de presedinte al organizatiei judetene PSD

In aceasta dimineata, Constantin Nita a anuntat ca se retrage din functia de presedinte al organizatiei judetene Brasov a PSD, mandatul sau incheindu-se incepand cu data de 4 aprilie 2016.

26 Martie 2016 - Fostul ministru al Economiei, Constantin Nita, si-a dat demisia din functia de presedinte al PSD Brasov

Comitetul Executiv Judetean al PSD Brasov se va intruni saptamana viitoare si va desemna o persoana care va asigura, interimar, conducerea organizatiei. Pana atunci nu va fi un vid de putere in PSD;

26 Martie 2016 - Baschetbalistele de la Olimpia CSU Brasov au terminat sezonul pe locul 4

Baschetbalistele de la Olimpia CSU Brasov nu au reusit sa "impinga" disputa pentru medaliile de bronz, in jocul decisiv, si au cedat vineri, la Targoviste in meciul doi al finale mici. Brasovencele

26 Martie 2016 - BRASOV. Dan Calancea: "Lipsa de experienta a multor jucatoare si-a pus prea mult amprenta in play-off"

Olimpia CSU Brasov a incheiat pe pozitia a patra in Liga Nationala de baschet feminin, dupa ce a pierdut, 0-2 la general, finala mica in care s-a duelat cu CSM Targoviste.

Constantin Nita isi va incheia mandatul de Presedinte al Organizatiei Judetene Brasov incepind cu data de 4 aprilie 2016, au liderul PSD Brasov, printr-un comunicat de presa.

26 Martie 2016 - Judo: Campionatul National se va desfasura in Poiana Brasov

Intre 9 si 10 aprilie, la Poiana Brasov va avea loc Campionatul National de Judo Seniori Individual Ne-Waza. La aceasta intrecere vor participa sportivi din toata tara, nascuti inainte de anul 2001.