Roxana Minzatu: 2000 de comunitati rurale din Romania vor beneficia de servicii sociale esentiale. Asta inseamna acces la educatie, servicii de protectie sociala si sanatate

Marti, 04 Februarie 2025, ora 08:05
40 citiri
Roxana Minzatu a declarat ca UE a aprobat finantarea a doua proiecte strategice pentru dezvoltarea Romaniei, prin care 2000 de comunitati rurale din Romania vor beneficia de servicii sociale esentiale iar asta inseamna acces la educatie, servicii de protectie sociala si sanatate.

Brasoveanca Roxana Minzatu, Vicepresedintele Executiv al Comisiei Europene, afirma dupa intrevederea cu ministrul Invetitiilor si Proiectelor Europene, Marcel Bolos, ca 2000 de comunitati rurale din Romania vor ...citește toată știrea

Disclaimer: Știrile locale sunt preluate automat de Ziare.com din publicațiile locale partenere. Ziare.com nu are niciun rol editorial în selectarea știrilor, iar publicațiile locale își asumă în totalitate răspunderea pentru conținut. Pentru orice sesizări privind conținutul acestor materiale de presă, contactați direct sursa principală, adică site-ul local.