Înapoi la listarea arhivei

02 Martie 2019 - REAL MADRID - BARCELONA 0-1 // FOTO + VIDEO Barcelona, a doua victorie pe "Bernabeu" in 4 zile! Realul, invinsa de "scarita" de efect a lui Ivan Rakitic

Miza meciului a fost una uriasa, iar Barcelona a preluat pentru prima oara in 97 de ani conducerea in istoricul meciurilor directe.

02 Martie 2019 - Un tanar s-a spanzurat in sura casei sale. Era cercetat pentru lovire si se temea sa n-ajunga dupa gratii

Tanarul a fost vazut ultima oara in viata vineri, in jurul orei 14.00, cand a vorbit cu parintii lui. Acestia au plecat apoi de acasa. Cand s-au intors, au avut un soc, si-au gasit copilul spanzurat,

02 Martie 2019 - INDIAN WELLS // VIDEO Hohote de ras! Rafa Nadal a intarziat la meciul cu Jared Donaldson: "Credeam ca e la 8, nu la 6" :)

Inaintea meciului s-a petrecut un episod inedit. Americanul Donaldson l-a asteptat minute bune pe spaniol pe holul de intrare in teren.

02 Martie 2019 - Programul etapei cu numarul doi din play-off si play-out! Cand vor juca FCSB si Dinamo

Vineri, 15 martie

02 Martie 2019 - FC VOLUNTARI - FCSB 2-2 // Gigi Becali si-a distrus jucatorii: "Matei parca e copil de mingi" * Alti 4 fotbalisti, desfiintati + De cine i-a placut totusi

"Sunt multumit ca am castigat un punct in deplasare. De ce credeti ca nu ma mai duc la meciuri? Pentru ca nu mai am incredere in ei. Asta nu e echipa! Nu mai am incredere in jucatori. Parca nu sunt

02 Martie 2019 - FC VOLUNTARI - FCSB 2-2 // Regretul lui Cristiano Bergodi dupa remiza cu FCSB: "Puteam castiga meciul!"

"Din pacate, am mai avut ocazii in repriza secunda si puteam castiga meciul! Am avut cateva contraatacuri periculoase, mai puteam inscrie.

02 Martie 2019 - FC VOLUNTARI - FCSB 2-2 // Mihai Teja a explicat de ce a facut toate schimbarile pana in minutul 46 + Ce a patit Morutan si ce se intampla cu Pintilii

"Am intalnit un adversar bun. Am intrat bine in joc, apoi am luat piciorul de pe acceleratie, desi controlam jocul. Dupa ce am luat gol, am cazut din punct de vedere psihic. La pauza, prin

02 Martie 2019 - FOTO Denis Alibec se recupereaza la bazinul de inot: "Cu masca si fara masca"

Atacantul a suferit o accidentare si s-a recuperat la bazinul de inot alaturi de Horatiu Dumitrescu, fostul triplusaltist din lotul national de atletism. Sportivul e acum personal trainer la o sala

02 Martie 2019 - FC VOLUNTARI - FCSB 2-2 // Iar se face curatenie la FCSB! Gigi Becali anunta: "La vara cumparam 5 jucatori"

"La vara trebuie sa mai cumparam 5 jucatori. Sa vedem acum, ca vine si Iulian Cristea"

02 Martie 2019 - FC VOLUNTARI - FCSB 2-2 // Ros-albastrii, PENIBILI in 2019 * Cele 3 umilinte care ii pot costa un nou campionat

Pare halucinant, dar FCSB a ajuns la 3 egaluri consecutive in deplasare in 2019. Toate remizele au venit cu ultimele 3 clasate: 1-1 la Dunarea Calarasi, 0-0 la Chiajna si 2-2 la Voluntari.

02 Martie 2019 - FC VOLUNTARI - FCSB 2-2 // Anghel Iordanescu s-a incurcat in cifre: "Improvizatiile au costat-o un punct pe FCSB" + De ce spune: "Aceasta e adevarata Steaua"

"Jocul Stelei a suferit. Improvizatiile au costat-o un punct (n.r. FCSB a pierdut de fapt doua puncte). FCSB poate castiga campionatul, dar are nevoie de forta si nu trebuie sa se mai incurce cu

02 Martie 2019 - FC VOLUNTARI - FCSB 2-2 // Reactia lui Adrian Stoian dupa criticile lui Gigi Becali: "A fost o perioada ciudata"

"Stiam ca va fi un meci greu, au un antrenor foarte bun. Trebuia sa avem mai multa atentie, ca ocazii ne-am creat. Puteam castiga meciul. Trebuia sa avem mai multa rabdare si sa facem actiunile mai

02 Martie 2019 - FC VOLUNTARI - FCSB 2-2 // Florin Tanase, concluzie transanta: "E ceva obisnuit la noi sa patim asta! Trebuie schimbat ceva"

"Trebuia sa fortam, sa facem 2-0, dar am primit doua goluri si asta ne-a costat. Am revenit in repriza secunda, am egalat repede si am fost aproape sa castigam. Am luat doua goluri din faze fixe, e

02 Martie 2019 - FC VOLUNTARI - FCSB 2-2 // VIDEO+FOTO Helmuth Duckadam il cearta pe Cristi Balgradean: "N-avea voie sa ia gol la coltul scurt!"

Goalkeeperul a primit un gol la coltul scurt de la George Capatina in primul minut de prelungiri al primei reprize, lucru de neconceput pentru Duckadam.

02 Martie 2019 - FC VOLUNTARI - FCSB 2-2 // FOTO Probleme mari la FCSB! Capitanul Mihai Pintilii s-a "rupt" dupa doar 39 de minute si a fost schimbat

Capitanul lui FCSB a bagat o alunecare, moment in care a simtit o durere in zona piciorului si a cerut bancii tehnice sa fie schimbat.

02 Martie 2019 - VIITORUL - FC BOTOSANI // Gica Hagi are mare incredere ca va castiga "finala" cu Botosani: "I-am batut tot timpul!" + Cum se simte Ianis Hagi dupa intrarea criminala a lui Ousmane Viera

"Nu exista tensiune. Tensiunea mea e buna, m-am controlat, e buna deocamdata. Adrenalina exista si la noi, si la ei", a glumit managerul tehnic al Viitorului, care este convins ca va fi un meci

02 Martie 2019 - FC VOLUNTARI - FCSB 2-2 // Statistica incredibila: s-a intamplat in 21 de meciuri ale FCSB-ului in acest sezon + schimbarile de la pauza i-au revitalizat pe stelisti

Nu mai putin de doua schimbari au fost facute la pauza: Harlem Gnohere si Olimpiu Morutan au fost trimisi pe teren in locul lui Florentin Matei, respectiv Mihai Roman.

02 Martie 2019 - Sloane Stephens, dupa esecul de la Indian Wells: "Sunt undeva la mijloc, intre situatia lui Halep, si una mai dificila"

Sloane Stephens a inceptat colaborarea cu antrenorul american Kamau Murray la finalul lui 2018 si a abordat startul de sezon singura.

02 Martie 2019 - ATP ACAPULCO // Nick Kyrgios continua RAZBOIUL RECE cu Rafael Nadal * Gestul din ultimul meci: "Hai, unde sunteti?"

Dupa ce s-au contrat pe teren si la conferinta de presa, iar apoi Kyrgios a lansat insinuari ca Nadal s-ar dopa, australianul a recidivat si in timpul semifinalei de sambata dimineata cu John Isner,

02 Martie 2019 - SIMONA HALEP LA INDIAN WELLS // FOTO Cu cine s-a pregatit Simona Halep la Indian Wells si antrenorul care a urmarit totul

Fara antrenor, Simona Halep trage tare la Indian Wells. Astazi, s-a pregatit alaturi de Karolina Pliskova

02 Martie 2019 - SIMONA HALEP - KATERYNA KOZLOVA // VIDEO Pur si simplu sublim! Backhand-ul de pe alta planeta cu care Simona Halep a inchis primul set

In primul set, romanca s-a impus greu, in tie-break, dupa o prima mansa presarata cu numeroase rasturnari de situatie.

02 Martie 2019 - SIMONA HALEP LA INDIAN WELLS // Obligata sa castige! Motivul pentru care Halep trebuie sa invinga in urmatorul meci de la Indian Wells

Halep va juca in optimi contra invingatoarei partidei Marketa Vondrousova (61 WTA) - Jelena Ostapenko (22 WTA), meci care se joaca dupa miezul noptii.

02 Martie 2019 - PETROLUL - U CLUJ 1-0 // VIDEO+FOTO Petrolul reuseste o victorie importanta la primul meci cu Gheorghe Multescu pe banca * Gol superb al lui Robert Moldoveanu

Petrolul a marcat pe "Ilie Oana" prin Robert Moldoveanu, care a reusit un gol senzational din foarfeca, in vinclu.

02 Martie 2019 - Rezultate din etapa 24 din Liga 2. Victorie URIASA pentru Farul. Metaloglobus continua forma execelenta + Aerostart a castigat la Timisoara

Toate partidele au fost liveSCORE pe GSP.RO

02 Martie 2019 - REAL MADRID - BARCELONA 0-1 // liveTEXT, FOTO + VIDEO ACUM * Ivan Rakitic deschide scorul in El Clasico!

liveTEXT * Real Madrid - Barcelona 0-1

02 Martie 2019 - Krim Ljubljana - CSM Bucuresti 23-22 // VIDEO Colaps pentru CSM Bucuresti! Vedetele lui Dragan Djukic au pierdut categoric cu o formatie fara sanse de calificare

Romancele nu au inceput deloc bine partida din deplasare cu Krim, fiind conduse in permanenta pe parcursul primei reprize. La pauza, Krim avea un avantaj de un gol in fata campioanei Romaniei, 12-11.

02 Martie 2019 - SIMONA HALEP - KATERYNA KOZLOVA 7-6, 7-5 // Halep rezista si trece de Kozlova! Dupa ce a clacat de doua ori in ambele seturi, jucatoarea noastra trece in optimi la Indian Wells! Cu cine joaca + CALCULE

02 Martie 2019 - VIDEO | Imagini terifiante. O cisterna s-a rasturnat peste un scuter pe care mergeau doi tineri proaspat logoditi. Cei doi au murit pe loc, sub ochii prietenilor lor!

Scuterul celor doi italieni a fost sfaramat sub greutatea unei cisterne de combustibil, care s-a rasturnat fix peste italieni. Acestia au murit pe loc, sub privirile prietenilor lor ingroziti, a

02 Martie 2019 - Un politist a fost condamnat pentru ca fura din banii de amenda! Ce sume si-a insusit