Înapoi la listarea arhivei

02 Noiembrie 2019 - CFR CLUJ - CLINCENI 3-0 // Ciprian Deac: "Nu vreti sa stiti ce a fost la pauza in vestiar" + "N-am dormit multe nopti dupa meciul cu Poli Iasi"

"A fost un meci greu, cu o echipa care se inchide foarte bine. Nu ne-am creat foarte multe ocazii in prima repriza. Ma bucur ca am reusit sa dau gol, pentru ca fiica mea implineste 5 ani si am vrut

02 Noiembrie 2019 - GAZ METAN - HERMANNSTADT 1-1 // Eugen Neagoe, categoric: "Portarul nostru nu a avut ce sa apere!"

"Portarul nostru n-a avut efectiv niciun sut, chiar n-a avut ce sa apere, pentru ca ei nici nu au tras pe poarta noastra! Intr-adevar, am reusit sa marcam un gol frumos. Am avut si cele doua ocazii

02 Noiembrie 2019 - CFR Cluj - Clinceni 3-0 // Campioana s-a dezlantuit in a doua repriza si a revenit pe primul loc

In prima repriza, campioana Romaniei nu a convins, iar tabela arata 0-0 dupa 45 de minute, spre disperarea lui Dan Petrescu.

02 Noiembrie 2019 - CFR - CLINCENI 3-0 // Dan Petrescu: "La pauza a fost cea mai dura interventie a mea de cand sunt in fotbal" + "Regula U21 ataca CFR"

"De obicei pe ploaie nu castig niciun meci, cred ca e primul meci pe care il castig pe ploaie la CFR. Prima repriza nu a intrat nimic, cadea mingea pe portar, peste tot. Credeam ca e una dintre acele

02 Noiembrie 2019 - GAZ METAN - HERMANNSTADT 1-1 // VIDEO Egal in derby-ul judetului Sibiu! Cum arata ACUM clasamentul din Liga 1

Meciul de la Medias, jucat in fata a 2.200 de spectatori, a oferit doua reprize total diferite. Prima a fost sub semnul precautiei, cu un singur sut pe poarta, al formatiei oaspete.

02 Noiembrie 2019 - GAZ METAN - HERMANNSTADT 1-1 // Edi Iordanescu, nemultumit de egal: "Adversarul a fost anti-joc!"

"Astazi, prima repriza nu a apartinut nimanui. Noi nu ne-am miscat suficient, nu am spart liniile, iar flancurile n-au functionat impotriva unui adversar care a lasat centrul jos. Asadar, in primul

02 Noiembrie 2019 - CFR CLUJ - CLINCENI // Dan Petrescu, savuros inainte de meci: "Campioana Frantei a pierdut, campioana Germaniei a pierdut, la fel si cea a Spaniei. Mi-e frica!"

"Campioana Frantei a pierdut vineri, astazi a fost invinsa campioana Germaniei, la fel si campioana Spaniei. Mi-e frica. Cred ca este cel mai greu meci din acest an pentru noi. Sunt putin

02 Noiembrie 2019 - Andrei Chindris, fundasul central dorit de Gigi Becali, a semnat astazi prelungirea: "Il aseman mult cu Gica Popescu!"

Chindris este principala tinta a lui Gigi Becali pentru urmatoarea perioada de transferuri. Fundasul central e considerat inlocuitorul ideal pentru sarbul Bogdan Planici. Formatia din Moldova

02 Noiembrie 2019 - Inceput cu victorie * Ana Maria Popescu, triumf la Tallin!

Gustul victoriei, atat de cunoscut campioanei romane, revine repede in Cupa Mondiala. Chiar din startul noii editii, primul concurs din program fiind programat in acest weekend la Tallin, capitala

02 Noiembrie 2019 - U CLUJ - UTA 1-1 // VIDEO Adrian Falub: "Noi nu avem foame sa castigam meciurile" + Moment amuzant legat de Daniel Pancu

"A fost un meci echilibrat. Pana la urma am luat un punct dupa un meci pe care l-am inceput foarte bine, dar am luat un gol impardonabil, pe o greseala pe care nu pot sa o inteleg. Si la meciul cu

02 Noiembrie 2019 - U CLUJ - UTA 1-1 // VIDEO Laszlo Balint, despre promovarea in Liga 1: "E o discutie aprinsa" + Intrebarea care l-a enervat

"Meritam sa castigam. Trebuie sa ii felicit pe baieti, pentru ca din punct de vedere tactic cred eu ca am facut un joc foarte bun. Am avut si in prelungiri acea ocazie mare a lui Buhacianu... asta e.

02 Noiembrie 2019 - LIGA 2 // FOTO U Cluj, remiza pe final cu UTA! FC Arges a revenit de la 0-2 cu Resita si a castigat spectaculos

U Cluj a smuls un punct de orgoliu in derby-ul cu UTA, dupa o minge deviata nefericit de calcaiul unui adversar. Aradenii au ratat o victorie dupa golul unui fotbalist, Ursu, crescut cu "Sapca rosie".

02 Noiembrie 2019 - CS MIOVENI - RAPID 1-5 // Antonio Sefer, omul lui Daniel Pancu! Rapidul mai spala din rusine

Tanarul Antonio Sefer (19 ani) a deschis scorul inca din minutul 8, cu un sut superb la coltul lung din afara careului.

02 Noiembrie 2019 - LIGA 2, etapa #16, liveSCORE // Meci nebun intre Turris si Ripensia! SASE goluri marcate in primul meci al rundei + programul si clasamentul actualizat

Turris a evitat in extremis un nou esec surpriza. Gazdele au condus cu 2-1 la pauza, insa Ripensia a intors rezultatul in partea secunda dupa dubla lui Voinea. Haita a restabilit egalitatea in

02 Noiembrie 2019 - Liga 2, etapa 18 * Ceata a amanat FC Arges - Petrolul! Cand se va juca partida

Ultimul meci al zilei din Liga 2, FC Arges - Petrolul, a fost amanat din cauza cetii dense care a inconjurat stadionul "Nicolae Dobrin" din Pitesti. Partida a fost reprogramata pentru duminica, ora

02 Noiembrie 2019 - CS MIOVENI - RAPID 1-5 // Daniel Pancu si-a regasit tonusul: "Astia sunt baietii mei, astia sunt rapidistii mei"

Totusi, nici Pancu, nici jucatorii nu au ratat ocazia sa se planga de gazonul din Regie.

02 Noiembrie 2019 - LIGA 2, etapa #19 // Surpriza la Ploiesti! Petrolul pierde cu Gloria Buzau * Toate rezultatele etapei + clasamentul actualizat

MECIURILE DE MAREsI:

02 Noiembrie 2019 - LIGA 2 // Petrolul urca pe loc de baraj, iar ASU Poli a produs surpriza zilei, in doua restante jucate azi

Marti s-au jucat primele doua restante programate in aceasta saptamana in Liga 2.

02 Noiembrie 2019 - Scandal in Marea Britanie din cauza unui experiment social. O televiziune a pus opt oameni sa intre ilegal in tara

Experimentul realizat de Channel 4 a fost aspru criticat de Ministerul britanic de Interne, mai ales ca acesta a fost prezentat la scurt timp dupa moartea celor 39 de chinezi care au incercat sa

02 Noiembrie 2019 - Ministerul Justitiei: Peste 500 de condamnati eliberati in urma recursului compensatoriu au recidivat in ultimii doi ani

Redam comunicatul transmis de deputatul PNL Florin Roman si publicat de Alba24.ro:

02 Noiembrie 2019 - Un deputat a negociat cu o prostituata in timpul unei sedinte parlamentare! Tarifele practicate, trimise prin mesaje

In timpul unei sedinte parlamentare, un deputat ucrainean din partidul pro-prezidential "Sluja Narodu" s-a "intretinut" la telefon, prin mesaje, cu o prostituata.

02 Noiembrie 2019 - DINAMO // Ionut Negoita, raspuns pentru Dumitru Dragomir: "Sa nu vorbeasca doar sa se afle in treaba" + "Dau actiunile celui care va veni primul"

"Sa fie clar, eu am platit salariile. Clubul Dinamo s-a imprumutat in tot acest timp, de cand sunt eu patron, doar la Mircea Rednic, si asta pentru ca s-a oferit el, nu l-am obligat noi.

02 Noiembrie 2019 - CRAIOVA - DINAMO // VIDEO Piturca nu se teme de Dinamo * Glume la foc automat: "O sa pun 2-3 jucatori sa se tina de Nistor pe teren" :D

Desi se afla in fata unui meci extrem de important, luni, cu Dinamo, Victor Piturca a venit destins la conferinta de presa de azi.

02 Noiembrie 2019 - FOTO Gica Hagi, invitat special la Campionatul Mondial de skandenberg de la Constanta! "Regele", fata in fata cu "Iron Man" Oncescu

Competitia de la malul marii este una de proportii nemaiintalnite pentru tara noastra. Peste 1.200 de sportivi din 55 de tari au luat startul in calificari. Romania este reprezentata de cvintuplul

02 Noiembrie 2019 - LIGA 2, etapa #19 // liveSCORE * ACUM e Petrolul - Gloria Buzau * Toate rezultatele etapei + clasamentul actualizat

Echipe de start

02 Noiembrie 2019 - Dancila a anuntat ca Guvernul continua demersurile pentru a aduce Volkswagen in Romania

Premierul demis, Viorica Dancila, a declarat, sambata seara, ca demersurile Guvernului pentru a aduce investitia Volkswagen in Romania sunt continuate si l-a criticat pe presedintele Klaus Iohannis

02 Noiembrie 2019 - LIGA 2 // liveSCORE * ACUM se joaca Turris - Petrolul * Rapid invinge fara probleme liderul UTA si urca pe podium!

Turris-Oltul: Paun - Juncanaru, Salcianu, Ispas, Calintaru - Savin - Pana (cpt.), Acolatse - Haita, Turkovic, Ad. Voicu

02 Noiembrie 2019 - LIGA 2, etapa #16, liveSCORE // Meci nebun intre Turris si Ripensia! Rapid - U Cluj, cea mai asteptata partida!

Majoritatea meciurilor se disputa sambata, urmand ca runda sa se incheie duminica, cu derby-ul Rapid - U Cluj. Liderul CS Mioveni va sta, avand programat meciul cu Daco-Getica Bucuresti, echipa

02 Noiembrie 2019 - EsARA GALILOR - AFRICA DE SUD 16 - 19 // Nici de aceasta data nu va fi o afacere europeana * Africa de Sud, a treia finala consecutiva!

Esara Galilor a ratat pentru a treia oara sansa de a ajunge intr-o finala de Cupa Mondiala. Dupa 1987 si 2011, si la editia japoneza visul "dragonilor" de a juca in ultimul act s-a spulberat.

02 Noiembrie 2019 - Suma uriasa castigata de Simona Halep in 2019 + Cat a strans in toata cariera

Jucatoarea de tenis din Romania a strans in 2019 nu mai putin de 6.962.442 de dolari, fiind pe locul 2 in acest top dupa australianca Ashleigh Barty (1 WTA, 23 de ani).