Derby fara istoric. FCSB merge in finala Cupei, dupa un nou succes cu Dinamo

Miercuri, 08 Iulie 2020, ora 22:59
16 citiri
FCSB s-a impus prin golul inscris chiar in minutul 2 de Adrian Petre, din centrarea lui Darius Olaru, la capatul unui contraatac. FCSB facuse un pas important spre finala prin victoria din tur, cu scorul de 3-0.

''Ros-albastrii'' au controlat jocul si si-au creat si alte ocazii, intr-un meci de nivel modest, pe care Dinamo l-a abordat fara pretentii, cu gandul la campionat.

FCSB a mai avut alte doua ocazii notabile in prima repriza, un sut al lui Olaru (20) la coltul scurt, dar imprecis, si ...citește toată știrea