FC ARGES - UTA ARAD 1-1 // Egal spectaculos in primul meci al etapei! Goluri superbe marcate de cele doua formatii

Marti, 01 Septembrie 2020, ora 23:32
11 citiri
Cele doua nou promovate s-au anihilat reciproc, dupa un meci cu ocazii la ambele porti si cate un gol marcat in fiecare repriza. Aradenii au inceput mai bine meciul si au deschis scorul in minutul 10, prin Sorin Bustea. Fundasul dreapta a sutat din prima, de la 20 de metri, la coltul lung, iar portarul pitestenilor nu a avut nicio sansa. Pana la finalul partii secunde, cele doua formatii au alternat momentele bune, ambele avand ocazii mari de a marca.