Gloria Bistrita, victorie importanta in Cupa EHF

Luni, 03 Februarie 2020, ora 09:45
14 citiri
Gloria a reusit a doua victorie consecutiva in grupa si pastreaza sanse de calificare in sferturile de finala ale competitiei. Gloria trebuie sa nu piarda in ultime etapa, in deplasare cu ERD, contracandidata sa.

Echipa antrenata de Horatiu Pasca a dominat meciul cu echipa poloneza de la un capat la altul, avand la pauza un avantaj de opt goluri, 17-9. Gloria a condus chiar la zece goluri in partea secunda, 24-14 si 25-15, dar a redus din motoare si formatia oaspete s-a putut apropia pe tabela. ...citește toată știrea