Nationala de minifotbal a Romaniei a invins Coasta de Fildes, 6-1, la Cupa Continentala

Vineri, 15 Martie 2019, ora 13:32
31 citiri
Cele doua echipe se mai intalnisera, tot in Tunisia, la Campionatul Mondial din 2017, de asemenea in faza grupelor. Atunci a fost 3-0 pentru ai nostri, dar acum partida se anunta una mult mai grea. Romania a inceput in viteza jocul disputat la Tunis pe un vant extrem de puternic si a deschis scorul in minutul 3 prin Ionut Alecu.

Ivorienii au egalat in minutul 8, dar Sebastian Vasile si Andrei Carstea au punctat de doua prin intr-un interval de 3 minute si au dus scorul la 3-1. Repriza nu a ...citește toată știrea