VIDEO Sepsi castiga si cu Juventus, 2-1, si bucurestenii se indreapta cu pasi repezi spre liga secunda

Vineri, 18 Mai 2018, ora 17:22
13 citiri
Sepsi a obtinut o noua victorie in play-out, 2-1 cu Juventus Bucuresti intr-un meci din etapa a 11-a.

Covasnenii au deschis scorul inca din minutul 6, dupa un sut frumos al lui Istvan Fulop de la marginea careului. Bucurestenii au egalat in minutul 15 prin Leca. Fundasul echipei lui Mariu Baciu a inscris cu capul, dupa o lovitura libera.

Ionut Ursu a fost cel care a adus cele trei puncte lui Sepsi imediat dupa pauza, cand a trimis cu capul o minge venita din corner.