AHC Dunarea Calarasi a pierdut in fata echipei CSM Bucuresti, in etapa a 5-a a Ligii Zimbrilor, scor 20 - 22

Miercuri, 07 Octombrie 2020, ora 16:07
45 citiri
In cea de-a doua zi a turneului de la Sfantu Gheorghe, in cel mai echilibrat meci al zilei, CSM Bucuresti a inregistrat o victorie pe ultimele minute de joc cu Dunarea Calarasi, scor 22 - 20, dupa un meci de mare lupta, in care diferenta a fost facuta pe final de cele trei atacuri consecutive ratate de calaraseni intre minutele 56 si 58. Dunarea a intrat cu avantaj la pauza, 9 - 8, dupa o prima repriza buna facuta de portarii Artsem Padasinau si Krupa. In repriza secunda, cele doua echipe au ...citește toată știrea