Liga 3 | Play-out: Reconfortant: Gloria - Dunarea 0-5!

Sursa: Arena
Vineri, 12 Mai 2023, ora 20:29
107 citiri
Dunarea s-a depasit pe sine astazi la Baneasa, in meci contand pentru runda a 8-a a play-out-ului. Echipa antrenata de Marius Paun a invins-o cu 5-0 pe Gloria, la pauza 3-0, obtinand cea mai clara victorie din aceasta faza a play-out-ului.

Galben-albastrii au deschis scorul chiar in minutul 1 prin Gabriel Toma. Ionut Esenea l-a majorat in minutul 18 iar pana la pauza a mai inscris Iulian Ilie (23). In partea secunda, Valentin Andrei a facut 4-0 in minutul 50, tabela fiind inchisa de Mihaita ...citește toată știrea