Borussia Dortmund, invinsa cu 2-0, pe teren propriu

Joi, 18 Iunie 2020, ora 08:56
3611 citiri
FOTO Pixabay

Formatia Borussia Dortmund, locul doi in clasamentul Bundesligii, a fost invinsa, miercuri seara, pe teren propriu, cu scorul de 2-0, de echipa Mainz, intr-un meci din etapa a XXXII-a a campionatului Germaniei.

Golurile au fost marcate de Burkardt '33 si Mateta '49 (penalti).

Alte rezultate din Bundesliga:

Eintracht Frankfurt - Schalke 04 2-1

Au marcat: Silva '28, Abraham '50 / McKennie '59

In minutul 78, de la oaspeti a fost eliminat Bozdogan.

Augsburg - Hoffenheim 1-3

Au marcat: Vargas '69 / Dabour '59, '62, Bebou '89

Bayer Leverkusen - FC Koln 3-1

Au marcat: Bender '7, Havertz '39, Diaby '83 / Bornauw '59

Leipzig - Fortuna Dusseldorf 2-2

Au marcat: Kampl '60, Wesner '63 / Skrzybski '87, Hoffmann '90

Perla lui Hagi la primul gol în SUA. Americanii au plătit 3 milioane de dolari și l-au trimis în liga a treia!
Enes Sali a fost transferat de Farul în SUA pentru 3 milioane de dolari. Puștiul talentat de Farul a avut însă un debut ezitant dar iată că acum a reușit să și înscrie. FC Dallas l-a...
Meci fabulos la Dortmund. Borussia câștigă după ce Atletico a egalat iar rivalul lui Horațiu Moldovan a încasat 4 goluri
Borussia Dortmund a început excelent meciul de acasă cu Atletico Madrid în sferturile de finală ale Champions League. Învinși în Spania cu 2-1, germanii au atacat din primul minut....