Scolari acuza arbitrajul

Luni, 16 Iunie 2008, ora 07:15
1489 citiri

Selectionerul reprezentativei nationale a Portugaliei, Luis Felipe Scolari, a acuzat arbitrajul din partida cu Elvetia, pierduta de "trupa sa de soc" cu scorul de 2-0.

"Am jucat bine, insa arbitrul a gresit in favoarea Elvetiei. Sunt multumit de jucatorii care au intrat in acest si va asigur ca suntem pregatiti pentru sferturile de finala", a declarat Scolari.

Portugalia s-a calificat in sferturile de finala ale turneului final alaturi de Turcia, castigand Grupa A cu 6 puncte, si trimitand acasa Cehia si una din tarile gazde, Elvetia, ambele cu cate 3 puncte.

Portugalia va intalni in sferturile de finala ale Campionatului European ocupanta locului secund in Grupa B, unde se situeaza Germania, cu 3 puncte, liderul grupei fiind Croatia, cu 6 puncte.

Ultima etapa din Grupa B se va juca luni, 16 iunie, de la 21:45, intre Polonia - Croatia si Austria - Germania, ambele partide putand fi urmarite in format LIVE Text pe Ziare.com.

Scandal sexist, cu o femeie la conducerea VAR: ”Mi se pare destul de complicat”
Antrenorul clubului Vasco da Gama din Rio de Janeiro, argentinianul Ramon Diaz, a pus, miercuri, sub semnul întrebării prezenţa unei femei la conducerea arbitrajului video, o declaraţie care a...
Atentate planificate în Elveția și Germania, anihilate de autorități. Mai mulți minori jihadiști au fost arestați
Trei presupuşi jihadişti în vârstă de 15, 16 şi 18 ani au fost arestaţi recent în Elveţia pentru posibile planificări de atentate, cazuri legate de anchete pe această temă deja în...
#calificat, #arbitraj, #acuza, #Portugalia, #Elvetia, #sferturi, #Euro 2008, #Scolari , #Euro 2008