Meci cu cinci goluri între Lazio și AS Roma! Ce a făcut Mourinho la primul derby al capitalei Italiei

Duminica, 26 Septembrie 2021, ora 21:11
6107 citiri
Jose Mourinho FOTO Twitter

Lazio și AS Roma s-au întâlnit în Derby della Capitale, meci contând pentru etapa a 6-a a campionatului italian.

Partida a început în forță, cu două goluri marcate de Lazio prin Milinkovici-Savici și Pedro, în minutele 10 și 19. Oaspeții au redus din handicap până la pauză, gol Ibanez în minutul 41.

În partea a doua ambele echipe au mai înscris câte o dată, Lazio prin Felipe Anderson (63), AS Roma prin Veretout (69 - pen).

S-a încheiat 3-2 pntru Lazio, iar Maurizio Sarri l-a învins astfel pe Jose Mourinho. A fost primul Derby della Capitale pentru ambii antrenori.

Roma lui Mourinho e la a doua înfrângere în acest campionat. Ocupă locul 4, cu 12 puncte după 6 etape.

Lazio e pe 6, cu 11 puncte.

Guvernul condus de Nicolae Ciucă s-a confruntat încă de la început cu scandaluri privind acuzații de plagiat, care au condus până la demisii din partea mai multor miniștri, în timp ce...
Scandal total între Șoșoacă și George Simion la protestul din Piața Victoriei: „Trădătorul rămâne trădător! Simioane, Iudă!” VIDEO
Senatoarea Diana Şoşoacă a adus acuzații grave la adresa liderului AUR George Simion în timpul protestului de duminică, 2 octombrie, din Piața Victoriei din București. Senatoarea și-a...