Meci cu cinci goluri între Lazio și AS Roma! Ce a făcut Mourinho la primul derby al capitalei Italiei

Duminica, 26 Septembrie 2021, ora 21:11
6761 citiri
Jose Mourinho FOTO Twitter

Lazio și AS Roma s-au întâlnit în Derby della Capitale, meci contând pentru etapa a 6-a a campionatului italian.

Partida a început în forță, cu două goluri marcate de Lazio prin Milinkovici-Savici și Pedro, în minutele 10 și 19. Oaspeții au redus din handicap până la pauză, gol Ibanez în minutul 41.

În partea a doua ambele echipe au mai înscris câte o dată, Lazio prin Felipe Anderson (63), AS Roma prin Veretout (69 - pen).

S-a încheiat 3-2 pntru Lazio, iar Maurizio Sarri l-a învins astfel pe Jose Mourinho. A fost primul Derby della Capitale pentru ambii antrenori.

Roma lui Mourinho e la a doua înfrângere în acest campionat. Ocupă locul 4, cu 12 puncte după 6 etape.

Lazio e pe 6, cu 11 puncte.

Quarterly Report - Editia 4

Preşedinţii birourilor electorale ale secţiilor de votare din întreaga țară vor fi desemnați prin tragere la sorţi computerizată
Autoritatea Electorală Permanentă a transmis sâmbătă, 18 mai, că preşedinţii birourilor electorale ale secţiilor de votare din ţară şi locţiitorii acestora la alegerile pentru membrii...
De ce spune Mircea Geoană că sistemul de vot din România este cel mai primitiv din toată Europa. „Hai să fim serioși”
Secretarul general adjunct al NATO, Mircea Geoană, a declarat sâmbătă, 18 mai, la Congresul Studenţilor din România, de la Palatul Parlamentului, că sistemul de vot din România este cel mai...
#Mourinho, #jose mouronho, #AS Roma, #lazio, #pedro, #sarri , #stiri Campionat European