Medalie fantastică pentru România la Europenele de la Otopeni. Nu e David Popovici!

Vineri, 08 Decembrie 2023, ora 18:20
5298 citiri
Andrei Ungur

Sportivul Andrei Ungur a cucerit prima medalie pentru România la Campionatul European de înot în bazin scurt de la Otopeni.

Vineri seară, în finala probei de 100 de metri spate, Andrei Ungur a cucerit medalia de bronz cu timpul 50.04 secunde, fiind depășit doar de francezii Mewen Tomac (49.72) și Yohann Ndoye-Brouard (49.96). Ungur va împărți treapta a treia a podiumului cu italianul Lorenzo Mora, care a avut același timp, 50.04.

David Popovici va concura și el vineri în smeifinale la 200 de metri liber.

Ce a declarat sportiva din Israel care a fost huiduită la Mondialul de înot
O medaliată israeliană a fost huiduită de public la Campionatele Mondiale de nataţie de la Doha, duminică, unde a urcat pe a doua treaptă a podiumului, relatează Reuters. Anastasia...
Cel mai rușinos moment de la Mondialul de înot. Ce-a pățit o sportivă medaliată din Israel VIDEO
Campionatul Mondial de înot de la Doha, în Qatar, s-a încheiat cu un moment rușinos, publicul fluierând-o copios pe o sportivă din Israel. Anastasia Gorbenko s-a clasat pe locul al doilea...