Marea surpriză la Mondialul U17. Naționala care a zdrobit Argentina în finala mică

Sambata, 02 Decembrie 2023, ora 09:21
1858 citiri
Naționala U17 din Mali

Mali a învins Argentina cu scorul de 3-0 în meciul pentru locul 3 la Cupa Mondială de fotbal Under-17, vineri, în oraşul indonezian Surakarta, informează AFP.

Golurile au fost înscrise de Ibrahim Diarra (minutul 9), Mamadou Doumbia (45) şi Hamidou Makalou (48). În semifinale, Mali a fost învinsă de Franţa, cu 2-1, iar Argentina a fost eliminată de Germania (2-4 la loviturile de departajare, după ce scorul fusese 3-3).

Franţa va întâlni sâmbătă în finală Germania, care a învins-o în luna iunie în finala Campionatului European (0-0, 5-4 după lovituri de departajare).

Această competiţie va deveni anuală începând din 2025, a anunţat vineri FIFA.

Quarterly Report - evenimentul #1 pentru companii la BVB

”Bombă” în a doua semifinală la WTA Dubai. Cu cine ar fi putut juca Sorana Cîrstea
Jucătoarea română de tenis Sorana Cîrstea a fost învinsă de italianca Jasmine Paolini, cu 6-2, 7-6 (8/6), vineri, în semifinalele turneului WTA 1.000 de la Dubai (Emiratele Arabe Unite),...
Cine e tenismenul de 18 ani care a ajuns în semifinalele turneului ATP de la Doha
Tânărul tenisman ceh Jakub Mensik, în vârstă de 18 ani, a reuşit joi o calificare surprinzătoare în semifinalele turneului ATP 250 de la Doha, capitala Qatarului, învingându-l în două...