Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Caroline Garcia zboară spre semifinale la US Open! Cu cine va juca în această fază

Miercuri, 07 Septembrie 2022, ora 05:48
4193 citiri
Caroline Garcia zboară spre semifinale

Jucătoarea franceză Caroline Garcia s-a calificat în semifinale la US Open fără set pierdut.

Garcia (17 WTA) a învins-o fără drept de pe apel pe Coco Gauff (12 WTA), scor 6-3, 6-4 și a ajuns în semifinale fără să piardă vreun set pe parcurs.

Caroline Garcia vine și după turneul câștigat la CIncinnati (unde a jucat calificări), având 13 victorii la rând.

Caroline Garcia o va întâlni în semifinale pe Ons Jabeur (5 WTA). Sportiva din Tunisia a dispus de Ajla Tomjlanovic (46 WTA), scor 6-4, 7-6.

Azi au loc sferturile Karolina Pliskova (22 WTA) - Aryna Sabalenka (6 WTA), Iga Swiatek (1 WTA) - Jessica Pegula (8 WTA).

Eroina de la Stuttgart: a jucat trei meciuri de trei ore și a ajuns în semifinale. Cum arată careul de ași
Jucătoarea poloneză de tenis Iga Swiatek (1 WTA, principala favorită) s-a calificat vineri seara în semifinalele turneului WTA 500 de la Stuttgart (Germania), dotat cu premii totale de 802.237...
Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
#carloine garcia, #US Open, #Cori Gauff, #ons jabeur, #Swiatek, #Pliskova, #Sabalenka, #Pegula , #tenis US Open