Meci de pus în ramă la US Open între Alcaraz și Sinner: partida s-a terminat la 3 dimineața VIDEO

Joi, 08 Septembrie 2022, ora 09:56
5712 citiri
Carlos Alcaraz FOTO Twitter

Partidă absolut incredibilă în ultimul sfert de finală de la US Open între spaniolul Carlos Alcaraz și italianul Jannik Sinner, elevul lui Darren Cahill.

Meciul dintre Alcaraz și Sinner s-a încheiat după cinci ore și 15 minute cu victoria spaniolului, scor 6-3, 7-6, 7-6, 7-5, 6-3.

Sinner a avut minge de meci în setul patru, pe serviciul lui, la scorul de 5-4, însă Alcaraz a rezistat fenomenal și a reușit să întoarcă soarta setului și să ducă meciul în setul al cincilea.

VIDEO Punctul turneului reușit de Alcaraz contra lui Sinner

Și în decisiv Sinner a avut șansa lui. A făcut primul break și a condus cu 3-2 și 40-15, dar Alcaraz a revenit din nou și s-a dus spre prima semifinală de Grand Slam a carierei.

Disputa s-a încheiat la 3 fără 10 dimineața, aceasta fiind partida care s-a terminat cel mai târziu în istoria US Open.

Alcaraz va juca în semifinale cu americanul Frances Tiafoe. În cealaltă semifinală se întâlnesc rusul Karen Khachanov și norvegianul Casper Ruud.

Semifinală de vis la ATP Miami, între finaliștii de la Australian Open
Italianul Jannik Sinner şi rusul Daniil Medvedev vor fi adversari în semifinalele turneului de tenis ATP Masters 1.000 de la Miami (Florida), dotat cu premii totale de 8.995.555 de dolari, la...
Darren Cahill, despre cazul Simonei Halep: ”Risipește milioane, trebuie să se descurce mai bine”
Simona Halep s-a întors în țară de la Miami, după ce a primit un wild card pentru turneul din Florida (19-31 martie), care a marcat revenirea sa în circuit după mai bine de un an şi...
#carlos alcaraz, #Jannik Sinner, #US Open, #Darren Cahill, #Tiafoe , #tenis US Open