Carlos Alcaraz n-a avut milă de neamțul Zverev la ATP Madrid, în reeditarea finalei din 2022

Marti, 02 Mai 2023, ora 19:07
1909 citiri
Carlos Alcaraz l-a învins pe neamțul Zverev

Jucătorul spaniol de tenis Carlos Alcaraz, locul 2 mondial, s-a calificat, marţi, în sferturi la Mastersul 1000 de la Madrid.

Alcaraz a fost expeditiv în faţa germanului Alexander Zverev, locul 16 mondial, scor 6-1, 6-2, după o oră şi 22 de minute.

Acest meci a fost o reeditare a finalei de anul trecut, când s-a impus tot spaniolul.

În sferturi, Alcaraz va evolua contra rusului Karen Khaceanov, locul 12 mondial.

Retragere de ultimă oră a liderului mondial Novak Djokovic. Ce planuri are tenismenul sârb
La fel ca anul trecut, numărul 1 mondial Novak Djokovic nu va participa la turneul Masters 1000 de la Madrid şi se va concentra pe turneul de la Roma (6-19 mai) pentru a se pregăti pentru Roland...
Campioana Dinamo, victorie uriașă într-o atmosferă electrizantă. Când se decide calificarea în Final 4
Campioana Dinamo Bucureşti a învins marţi, pe teren propriu, într-o atmosferă electrizantă, formaţia daneză Skjern Handbold, scor 28-27 (14-15), în turul sferturilor de finală ale...