Rulmentul, favorita pentru finala

Luni, 13 Aprilie 2009, ora 10:07
177 citiri
Vicecampioana Romaniei la handbal feminin, Rulmentul Brasov, a remizat in deplasare, pe terenul formatiei Itxako, 23-23, in mansa-tur a semifinalelor Cupei EHF. Meciul a fost echilibrat, echipele studiindu-se reciproc. Pana la pauza, jocul a fost destul de slab pentru o semifinala de Cupa EHF, cu Itxako la conducere, 12-10. Cu 15 minute inainte de final, Rulmentul conducea la limita, 17-16, dupa un gol al sarbatoritei zilei, Simona Gogarla, care a implinit 34 de ani. Avantajul a fost marit de ...citește toată știrea