Radwanska, in sferturi la Beijing dupa o victorie categorica impotriva lui Wozniacki

Joi, 06 Octombrie 2016, ora 10:34
3318 citiri

Jucatoarea poloneza de tenis Agnieszka Radwanska, numarul 3 mondial, a invins-o in doua seturi, scor 6-3, 6-1, pe daneza Caroline Wozniacki, intr-o partida disputata joi in optimile de finala ale Openului Chinei de la Beijing.

Radwanska a avut nevoie de o ora si 21 minute pentru a se impune in fata lui Wozniacki, fost numar unu mondial, care nu a reusit sa faca fata jocului polonezei.

In sferturile de finala, Agnieszka Radwanska va juca impotriva castigatoarei partidei dintre Iaroslava Svedova (Kazahstan), ocupanta locului 39 in clasamentul WTA, si frantuzoaica Alize Cornet (nr.58).

Tot joi urmeaza sa evolueze in optimile de finala ale turneului din capitala chineza si jucatoarea romana Simona Halep, numarul 5 mondial si favorita numarul 4 a competitiei, care o va avea ca adversara pe chinezoaica Shuai Zhang, locul 36 WTA.

Meciul Simonei va fi transmis in direct pe site-ul Ziare.com incepand cu ora 14:30.

Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
Ungaria dă asigurări că susține aderarea deplină a României la Schengen. Măsurile decise în urma vizitei lui Cătălin Predoiu la Budapesta VIDEO
Ungaria va continua să susţină accederea României în spaţiul Schengen cu frontierele terestre în acest an, a transmis ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, în urma unei...
#Radwanska Wozniacki Beijing, #turneu WTA Beijing rezultate , #Agnieszka Radwanska