Caroline Wozniacki, victorie spectaculoasa la Stuttgart

Joi, 23 Aprilie 2015, ora 18:25
8951 citiri

Caroline Wozniacki s-a calificat in sferturile de finala de la Stuttgart dupa ce a invins-o pe Lucie Safarova in doua seturi, scor 7-6 (5), 6-1.

Jucatoarea daneza a acuzat probleme doar in primul set, pe care l-a castigat la tie-break, dupa o ora de joc.

Wozniacki a fost mult mai montata in setul secund, pe care l-a castigat fara nicio emotie, in fata unei adversare ce a cedat total.

Daneza a parut intr-o forma excelenta, a reusit cateva lovituri spectaculoase si pare acomodata deja cu zgura de la Stuttgart.

Caroline Wozniacki o va intalni in sferturile de finala pe jucatoarea care se va impune in duelul dintr Carla Suarez Navarro si Belinda Bencici.

Meciul din sferturile de finala se va disputa vineri, la o ora ce nu a fost inca stabilita.

SAFAROVA - WOZNIACKI 6-7 (5), 1-6

18:24 - Final de meci! Wozniacki se califica in sferturile de finala!

17:00 - A inceput meciul cu Wozniacki la serviciu!

16:56 - Cele doua jucatoare sunt la incalzire.

16:40 - Caroline Garcia se califica in sferturi. Urmeaza meciul Carolinei Wozniacki.

16:33 - Meciul va incepe in cateva minute.

Info: Meciul incepe dupa ora 16:30

Castigatoarea acestui meci o va intalni in sferturile de finala pe jucatoarea care se va impune in duelul dintr Carla Suarez Navarro si Belinda Bencici.

Caroline Wozniacki ocupa locul 5 WTA, in timp ce Safarova este pe locul 13.

Declarațiile preotului Nicolae Tănase sunt ”o invitație la viol”. Ministra Justiției intervine
Ministra Justiţiei, Alina Gorghiu a spus, referitor la afirmaţiile preotului Nicolae Tănase de la Valea Plopului potrivit cărora fetele care sunt agresate sexual ar trebui să intre la...
Plângeri la DNA și ANI împotriva lui Cristian Popescu Piedone. USR îl acuză că și-a angajat ”rudele și pilele” la primărie
USR va depune plângeri la Agenţia Naţională de Integritate şi Direcţia Naţională Anticorupţie împotriva lui Cristian Popescu Piedone şi a caracatiţei cu rude şi pile pe care a...