Alba Iulia obtine un punct mare la Piatra Neamt

Sambata, 24 Octombrie 2009, ora 17:45
871 citiri

Ceahlaul Piatra Neamt a fost aproape de o victorie importanta in fata Unirii Alba Iulia, dar a fost egalata in minutul 90, astfel ca meciul s-a terminat 1-1.

Revenita dupa umilinta de la Timisoara, unde a primit sase goluri, Ceahlaul Piatra Neamt era obligata sa castige partida cu Unirea Alba Iulia pentru a nu se afunda in subsolul campionatului.

Dupa un inceput modest de partida, Ceahlaul Piatra Neamt a deschis scorul in minutul 37, cand Radu Doicaru a reluat superb o centrare venita de la Cebotaru.

Oaspetii de la Alba Iulia au ratat sansa egalarii cu cateva momente inainte de pauza, la o faza in care atacantul imprumutat de la CFR Cluj, Rade Veljovici, s-a lovit de o interventie buna a lui Lipitor.

Pe fondul unui joc modest, in minutul 90 Unirea Alba Iulia a reusit egalarea, printr-o lovitura de cap a lui Rade Veljlovici.

In urma acestui rezultat, Ceahlaul Piatra Neamt ramane pe locul 17, cu 8 puncte, in timp ce Unirea Alba Iulia se afla pe locul 16, cu un punct mai mult.

CTP, după ce a văzut conferința lui Cătălin Cîrstoiu: ”I s-a mai rărit zâmbetul iliescoid...”
Candidatul PSD-PNL la Primăria Capitalei, medicul Cătălin Cîrstoiu a susținut vineri, 19 aprilie, o conferinţă de presă pentru a răspunde acuzaţiilor de incompatibilitate în condiţiile...
De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...